04 تیر 1397
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 06 خرداد 1396 ساعت 11:49

شاهدایی از بهره برداری یک واحد پایین دستی با سرمایه و توان ساخت داخل خبر داد

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افتتاح طرح XSBR شرکت رزین پلیمر را نمونه بارز اقتصاد مقاومتی در راستای تکمیل زنجیره ارزش دانست.

به گزارش تعاون پلاست به نقل از نیپنا مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی صبح امروز  در حاشیه مراسم افتتاح طرح رزین پلیمر واقع در منطقه بروجن استان چهارمحال بختیاری، در جمع خبرنگاران افتتاح این طرح را با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومانی و به دست توانمند نیروی داخلی اعلام کرد و افزود: از مجموع این سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومان خرید خارجی و مابقی آن خرید داخلی بوده است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومانی در این طرح خاطرنشان کرد: اگر بنا بود این طرح به خارجی ها سپرده شود، چند برابر این میزان تمام می شد.

به گفته او، تمام مراحل سرمایه گذاری، ساخت، نصب طرح XSBR  شرکت رزین پلیمر را گروه صنعتی ظریف مصور انجام داده که امیدواریم شاهد واحدهای تولیدی بیشتری در این راستا باشیم.

معاون وزیر نفت اظهارامیدواری کرد با راه اندازی واحدهای بزرگ همچون PDH (تبدیل پروپان به پروپیلن) و همچنین طرحهایی که از گاز طبیعی پروپیلن و اتیلن تولید می کنند، زنجیره ارزش تولید در صنعت پتروشیمی تکمیل شود.

وی با اشاره به سیاستهای اقتصاد مقاومتی در جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش خاطرنشان کرد: این مهم را در گروه ظریف مصور شاهد هستیم که محصول پلی پروپیلن را تولید می کند و سایر مواد پتروشیمیایی تولیدی در سایر مجتمع ها در این صنعت می آید و برای صنعت موکت و سایر صنایع استفاده می شود.

معاون وزیر نفت  با اشاره به تولید مجموعه ظریف مصور افزود: این مجموعه یکی از با ارزش ترین صنایع و نمونه بارزی از اقتصاد مقاومتی و تکمیل زنجیره ارزش است.

شاهدایی اشتغالزایی را از مزیتهای سرمایه گذاری در بخش پایین دست صنعت پتروشیمی دانست و با اشاره به گفتگو با فرماندار و نماینده صنایع بروجن گفت: از اشتغالزایی ایجاد شده در این بخش راضی هستند که امیدواریم شاهد گسترش هر چه بیشتر صنایع پایین دستی در شهرهای ایران باشیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در توضیح بازدید خود از گروه صنعتی ظریف مصور، فعالیت و سرمایه گذاری این گروه در صنعت پتروشیمی از جمله واحد پلی پروپیلن پتروشیمی رجال در ماهشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: این گروه اجرا و تکمیل زنجیره طرحهای PDH و GTP را نیز در بر نامه دارد.