04 تیر 1397
RSS Yahoo Delicious
دوشنبه, 12 تیر 1396 ساعت 10:02

استایرن بوتادین رابرهای تیره و روشن صدرنشین شدند

مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۲۸ و ۱۱ تیرماه نشان می دهد که اکثر کالاها با افزایش محدود قیمت روبه رو  شده اند.

به گزارش تعاون پلاست به نقل از «پتروتحلیل»، بیشترین افزایش قیمت متعلق به استایرن بوتادین رابرهای تیره و روشن با ۲.۷ و ۲.۵ درصد رشد است، این کالاها به ترتیب با ۱۲۷ و ۱۲۴ تومان افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شده اند.

در رتبه دوم، بیشترین افزایش قیمت ها پلی استایرن های معمولی و مقاوم با ۰.۷ درصد رشد قرار دارند، این کالاها به ترتیب ۳۶ و ۳۸ تومان نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشتند. پلی پروپیلن نساجی و شیمیایی نیز با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به دو هفته قبل قرار روبه رو شدند. پلی اتیلن سنگین اکستروژن نیز ۰.۷ درصد نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشت، این کالا از رقم ۴ هزار و ۱۲۰ تومان به ۴ هزار و ۱۴۹ تومان رسید.

همچنین پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز نسبت به دو هفته قبل ۰.۶ درصد رشد قیمت داشتند، به طوری که گرید ۷۸۱ با ۲۲ تومان، گرید ۷۸۵ با ۲۱ تومان، گرید ۸۲۱ با ۲۳ تومان و گرید ۸۲۵ نیز با ۲۲ تومان رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

پی وی سی ها نیز با افزایش ۰.۴ درصدی نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند، به طوری که گرید۵۷، ۶۰ و ۷۰ به میزان ۱۶ تومان و گرید ۶۵ نیز ۱۵ تومان رشد قیمت داشتند.

کمترین رشد قیمت ها هم متعلق به پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی با ۰.۱ درصد رشد است، این کالاها با ۶ و ۷ تومان افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی قیمت دلار با رشد ۰.۸ درصدی نسبت به دو هفته قبل به رقم ۳ هزار و ۷۵۴ تومان رسید.