02 تیر 1397
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 17 تیر 1396 ساعت 15:33

بیانیه روز ملی صنعت و معدن تشکل های فراگیر بخش خصوصی صنعت و معدن

 تشکل های بخش خصوصی کشور (صنعتگران و معدنکاران) در روز «صنعت و معدن» در بیانیه ای به مناسبت روز «صنعت و معدن» به منظور تحقق شعار تولید و اشتغال پایدار آمادگی خود را برای به این منظور اعلام کردند.

به گزارش تعاون پلاست به نقل از ایرنا، در این بیانیه آمده است: تشکل های فراگیر بخش خصوصی بر این باور است بهبود محیط کسب و کار، راهکار اساسی غلبه بر مشکلات تولید ملی است و باید جزو اولین برنامه ای و کاری دولت دوازدهم قرار گیرد و همچنین انتظار داریم طبق قانون در واگذاری تصدی هیا قابل واگذاری و غیر حاکمیتی خود به بخش غیردولتی با اولویت تشکل های بخش خصوصی، به طور جدی اقدام کند. 

در ادامه این بیانیه آمده است: استقرار هر چه سریعتر نظام جامع مالیاتی و تبدیل قانون مالیات بر ارزش افزوده به قانون مالیات بر مصرف با تمرکز بر وصول مالیات از مصرف کننده نهایی و ایجاد شفافیت مالی را جزو ضرورت های بهبود اقتصاد ایران است. همچنین دولت با جدیت و اقتدار در جهت بهبود عملکرد سیستم بانکی با اصلاح قوانین و مقررات، برخورد جدی با متخلفین، بازمهندسی ساختار منابع انسانی و فناوری بانک ها با همکاری قوای قضائیه اقدامات لازم را انجام دهد. 

این بیانیه می افزاید: ارتباط و تعامل با بازارهای بین المللی، نیاز توسعه کیفیت و بهره وری بنگاهها است. لذا از دولت دوازدهم تقاضا داریم اهتمام ویژه ای جهت توسعه و بهبود این فضا داشته باشد و همچنین با توزیع گسترده کالاهای قاچاق خارجی و غیرقانونی و قاچاق کالاهای غیراستاندارد ایرانی به بازارهای خارجی کشور نیز برخورد کند. 

تشکل های بخش خصوصی در بیانیه خود تاکید کرد: وجود برخی مفاسد و دیوانسالاری اداری از زمان آغاز فعالیت تا زمان اعلام ورشکستگی بنگاه های اقتصادی همواره مخل کسب و کار بوده وکه میبایست با برنامه ای جدی و عاجل به حداقل ممکن برسد و علاوه بر آن دولت به منظور ایجاد تقاضای موثر برای تولیدات داخل باید ارتباط کارآمدی بین حوزه های تامین، تولید و توزیع برقرار کند. 

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: ایفای نقش و سهم شرکای اجتماعی در مدیریت و تصمیم سازی های سازمان تامین اجتماعی به میزان سهم تامین دارایی های آن سازمان، خواسته ای است که تاکنون محقق نشده است. تمکین سازمان از مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر عدم تسری بازرسی های مالی به موارد غیر مرتبط و صرفا در بازه زمانی مصوب و اجرای دقیق مواد 37 و 38 و 47 و 101 و 247 و 248 قانون تامین اجتماعی نیز مورد انتظار است.

به گزارش ایرنا مراسم روز ملی صنعت، معدن و تجارت در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد که در این مراسم وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارش مختصری از اقدامات انجام شده در دولت یازدهم ارائه کرد. در پایان این مراسم بیانیه روز ملی صنعت و معدن قرائت و از 10 برگزیده حوزه صنعت و معدن تقدیر شد.