02 تیر 1397
RSS Yahoo Delicious
یکشنبه, 18 تیر 1396 ساعت 09:56

معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی به ازای افزایش نیروی کار

کامل تقوی نژاد گفت: آن دسته از واحد‌های تولیدی که بیش از ۵۰ نیروی انسانی دارند اگر در دوره معافیت مالیاتی خود اشتغال بیشتری را تولید کنند از معافیت مالیاتی بیشتری برخوردار خواهند شد.

به گزارش تعاون پلاست به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کامل تقوی نژاد رئیس سازمان مالیاتی کشور امروز با حضور در مراسم روز صنعت و معدن با اشاره به اینکه شرایط برجام و رشد اقتصادی ۱۲.۵۵ درصدی کشور در سال ٩٥ باعث شده تا دولت برنامه ریزی ویژه‌ای برای حمایت از  تولید داشته باشد، اظهارداشت: بهبود فضای کسب و کار، اصلاح قوانین و رفع قوانین زائد و ثبات اقتصادی فضا را برای توسعه بیشتر اقتصاد فراهم  می‌آورد.

وی افزود: در بخش نظام مالیاتی فعالیت‌های معدنی در مناطق محروم مالیات صفر درصدی دارند. در مناطق کمتر توسعه یافته هم معافیت مالیاتی تا ۱۰ سال و برای سایر مناطق تا ٥ سال برای واحد‌های تولیدی در نظر گرفته شده است. همچنین آن دسته از واحد‌های تولیدی که بیش از ۵۰۰ نیروی انسانی دارند اگر در دوره معافیت مالیاتی خود اشتغال بیشتری را تولید کنند از معافیت مالیاتی بیشتری برخوردار خواهند شد.

رئیس سازمان مالیاتی کشور تصریح کرد: در لایحه اصلاح نرخ مالیاتی که فردا در مجلس بررسی می‌شود، عنوان کرده ایم که هر واحد به ازای پژوهش، از ٥ درصد معافیت مالیاتی برخوردار شود.

تقوی نژاد در خصوص انتقادات مطرح شده مبنی بر اخذ مالیات بر ارزش افزوده، اظهارداشت: برخی این انتقادات را آگاهانه مطرح می‌کنند و  عده‌ای دیگر هم تعاملاتی با سازمان نداشته و همین امر باعث شده تا انتقاداتی نسبت به این موضوع داشته باشند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر استرداد مالیاتی و تغییر در نرخ‌ها در دست اقدام است، گفت: ۱۵ مجوز زائد مالیاتی را رفع کرده‌ایم. همچنین ٤٦ بخشنامه ماده ١٨٦٦ قانون مالیاتی هم اصلاح که به یک بخشنامه تبدیل شده است.