02 تیر 1397
RSS Yahoo Delicious
سه شنبه, 03 مرداد 1396 ساعت 12:29

تشکیل شهرک صنعتی صنایع پایین دستی پتروشیمی در مهاباد

رئیس اداره طرح ها و برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: شرکت شهرک صنعتی خصوصی صنایع پایین دستی پتروشیمی در مهاباد تشکیل می شود.

به گزارش تعاون پلاست به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛ علی ضربی با اشاره به اهم اقدامات اداره طرح ها و برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سه ماهه نخست سال 96 اظهار داشت: در این مدت، سرمایه گذاری و توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی انجام شد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر ضمن برگزاری جلسات انتقال خط اتیلن غرب کشور به پتروشیمی های ارومیه جهت تامین مواد اولیه تولید محصولات صنایع شیمیایی، پیگیری تشکیل شرکت شهرک صنعتی خصوصی صنایع پایین دستی پتروشیمی در شهرستان مهاباد صورت گرفت.

رئیس اداره طرح ها و برنامه ریزی سازمان صنعت،معدن و تجارت با اشاره به شرکت در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پالایش پتروشیمی تهران گفت: ارائه مشاوره به متقاضیان سرمایه گذاری، اقدامات اولیه جهت تهیه اپلیکشن همراه راهنمای سرمایه گذاری و بروز رسانی چراغ راهنمای سرمایه گذاری نیز از سایر اقدامات بوده است.

وی به لزوم سرمایه گذاری خارجی در استان اشاره کرد و افزود: در این زمینه، تهیه گزارش تحلیلی سرمایه گذاری خارجی در استان، بازدید از پروژه ها و طرح های سرمایه گذاری خارجی شهرستانهای خوی، میاندوآب و ماکو، تکمیل بانک اطلاعات سرمایه گذاری خارجی در استان و نیز تهیه گزارش سرمایه گذاری خارجی پسابرجام در سه ماهه نخست امسال انجام شد.

وی با اشاره به اقدامات بخش آمار و برنامه ریزی این اداره اظهار داشت: در این رابطه نیز به هنگام و نهایی کردن برنامه راهبردی توسعه صنعت، معدن و تجارت سازمان صورت پذیرفت.