01 مرداد 1397
RSS Yahoo Delicious
چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 13:28

رکورد مشارکت اروپایی‌ها در یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست شکست

مدیر یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست با اشاره به شکسته شدن رکورد مشارکت شرکت های اروپایی در یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست، گفت: در نمایشگاه امسال آمار مشارکت کنندگان درحالی از مرز 1100 شرکت عبور کرده که سهم اروپا حدود 200 شرکت بوده است.

«رضا خلج» در گفتگو با ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با اشاره به افزایش مشارکت شرکت‌های اروپایی برای حضور در یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست، گفت: تا به امروز حضور نزدیک به 200 شرکت اروپایی در نمایشگاه ایران پلاست قطعی شده است.

مدیر یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست با اشاره به ثبت رکورد جدید مشارکت کنندگان داخلی و بین‌المللی در نمایشگاه ایران پلاست یازدهم، تصریح کرد: تا امروز حضور بیش از یک‌هزار و 100 شرکت در نمایشگاه قطعی شده که احتمالا در فاصله باقی مانده تا برگزاری نمایشگاه به این آمار افزوده خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در نمایشگاه ایران پلاست یازدهم حضور 24 کشور خارجی قطعی شده است، اظهار داشت: تفاوت برگزاری یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست در مقایسه با دوره‌های گذشته افزایش مشارکت شرکت‌های معتبر اروپایی در نمایشگاه یازدهم ایران پلاست بوده به طوری‌که تاکنون حضور نمایندگانی از کشورهای آلمان، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، یونان، صربستان، لوکزامبورگ، اتریش، سوئیس، اسپانیا، جمهوری چک، قبرس و ترکیه قطعی شده است.

این عضو شورای سیاست گذاری یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست با بیان اینکه در بین کشورهای اروپایی، آلمان با 65 شرکت بیشترین مشارکت کننده را در نمایشگاه امسال ایران پلاست داشته است، تاکید کرد: بعد از آلمان، کشورهای ایتالیا با 49 شرکت، ترکیه با 24 شرکت، اتریش با 19 شرکت و فرانسه با 15 شرکت بیشترین مشارکت را داشته اند.

خلج با بیان اینکه در کنار حضور شرکت‌های اروپایی در یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست، سفر هیات‌های تجاری و اقتصادی، فعالان صنایع پلاستیک و پلیمری از کشورهای مختلف اروپایی هم در نمایشگاه امسال قطعی شده است، یادآور شد: امسال در قالب هیات تجاری و یا به صورت انفرادی بازدیدکنندگان تخصصی از کشورهای آلمان، رومانی، صربستان، فرانسه، یونان، اسلواکی، ترکیه، اوکراین و کانادا از آمریکا شمالی از یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست بازدید خواهند کرد.

مدیر یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست افزود: در فضای پسابرجام و با توجه به استقبال قابل توجه کشورهای اروپایی و آسیایی برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست به‌عنوان غرفه گذار و یا بازدیدکننده، فعالان صنایع تکمیلی پتروشیمی کشور از این فرصت برای جذب سرمایه، انتقال دانش و خرید تکنولوژی و صادرات انواع محصولات، خدمات فنی و مهندسی می‌توانند بهره‌برداری مطلوب اقتصادی بکنند.

وی مهمترین سیاست و هدف برگزاری یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست را بهبود فضای کسب و کار در صنایع تکمیلی پتروشیمی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در نمایشگاه امسال با هماهنگی دفتر صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در این صنایع ارزش آفرین هم اعلام می‌شود که تولیدکنندگان داخلی با اطلاع از تحولات جدید می‌توانند نسبت به انجام سرمایه گذاری جدید با مشارکت خارجی اقدام کنند.