24 مرداد 1397
RSS Yahoo Delicious
چهارشنبه, 29 شهریور 1396 ساعت 10:08

معرفی فرصت های سرمایه گذاری از سوی دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی

دفترتوسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی فرصت های مختلف سرمایه گذاری را برای 5 شرکت متقاضی ارائه کرد.

به گزارش تعاون پلاست به نقل از نیپنا، صنعت پتروشیمی ایران مزیت های بسیاری برای سرمایه گذاری دارد و افزون بر بخش های بالادستی در این صنعت، فرصت های سرمایه گذاری متنوع و سودآوری در صنایع پائین دستی پتروشیمی وجود دارد و حضور سرمایه گذاران جدید می تواند مانع خام فروشی شود.

اکنون با توجه به برنامه ریز ی های انجام شده فضا برای گسترش صنایع پایین دستی مهیاست و سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند با اطمینان در طرح های توسعه ای صنایع تکمیلی حضور پیدا کنند و در این راستا دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در مرداد ماه امسال به 5 شرکت متقاضی سرمایه گذاری مشاوره های لازم را ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، ارایه مشاوره سرمایه گذاری به شرکت پالایش نفت آناهیتا برای تولید سوپرفسفات تریپل،ارایه مشاوره سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری به منظور تولید وی سی ام و سود پرک، ارایه مشاوره به سرمایه گذار خارجی 3 میلیون دلاری برای صنایع پایین دستی استان خراسان،مذاکره در خصوص انتقال فناوری و سرمایه گذاری به منظور تولید افزودنی های مورد نیاز صنعت،ارایه مشاوره سرمایه گذاری به مجموعه گلرنگ در استان ایلام از جمله مهمترین مشاوره هایی بود که در مردادماه ارائه شد.

بر پایه اعلام دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی ، رصد دائمی تولید، عرضه، تقاضا و حجم معامله در بورس کالا و نیز جلسه های مرتبط با بازاردر شورای رقابت و همکاری مستمر با تشکل ها و انجمن ها و همچنین مجتمع های تولیدی از دیگر فعالیت های مردادماه این دفتر بوده است.

گفتنی است که توسعه تولید صادرات محور و مبتنی بر زنجیره ارزش در صنایع مختلف پایین دستی پتروشیمی ‌در سایه حمایت‌های دولت دوازدهم از طریق برداشتن موانع تولید و تسهیل شرایط با اصلاح ساختاری و مدیریتی چراغ راه سیاستگذاران در دوران پساتحریم است.