24 مرداد 1397
RSS Yahoo Delicious
دوشنبه, 03 مهر 1396 ساعت 11:16

آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست

تعاون  پلاست: یازدهمین نمایشگاه بین المللی تعاون پلاست با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، زنگنه وزیر نفت و تعدادی از مدیران دولتی و بخش خصوصی آغاز به کار کرد.

این افتتاحیه همراه با بازدید جهانگیری از تعدادی از سالن ها بود. جهانگیری با بیان این که صنعت پتروشیمی، صنعتی پویا و دارای توجیه اقتصادی است، تصریح کرد: این صنعت مردمی و دانش بنیان است، وزارت نفت برای توسعه این صنعت به ویژه در حوزه پایین دستی تلاش های فراوانی انجام داده است. معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: یکی از صنایعی که از اولویت جذب سرمایه خارجی بهره مند است، صنعت پتروشیمی کشور است.

وی با اشاره به این که در دوران پسابرجام بیش از 14 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده ایم گفت: اولویت نخست ما برای استفاده از منابع خارجی در اختیار گذاشتن این منابع به بخش خصوصی است.

به گزارش نیپنا وزیرنفت از تخصیص 2 هزار هکتار زمین در شرق عسلویه برای توسعه صنایع میان دستی پتروشیمی خبرداد و گفت: مشاور این طرح برای ایجاد زیرساخت های لازم انتخاب شده است.

  بیژن زنگنه وزیر نفت ، نیز در این مراسم با اشاره به این که در دوره گذشته این نمایشگاه نوید از افتتاح چند طرح پتروشیمی دادم، گفت: خوشبختانه در سال 95 و ابتدای امسال چند طرح به بهره برداری رسید و ظرفیت عظیمی را به این صنعت اضافه کرد.

به گفته وی، پتروشیمی های لرستان، ارومیه، مهاباد، مرودشت، کارون، فاز 2 پتروشیمی تخت جمشید، کردستان، مروارید، فاز 2 پتروشیمی کاویان، انتخاب و تخت جمشید عسلویه از جمله طرح هایی بودند که در سال 95 و ابتدای امسال به بهره برداری رسیدند.

وزیر نفت یادآور شد: در سال 95 سه واحد پلی اتیلنی خط لوله غرب با مجموع ظرفیت یک میلیون تن افتتاح شدند.