24 مهر 1397
RSS Yahoo Delicious
یکشنبه, 05 آذر 1396 ساعت 12:59

تولید گرید PE100 در پتروشیمی شازند

به گزارش تعاون پلاست ،  روابط عمومی پتروشیمی شازند هفته گذشته، اطلاعیه ای منتشر نمود و در آن از قول ابراهیم ولدخانی مدیریت عامل این شرکت پتروشیمی، از تولید محصول یا گرید PE100 در این پتروشیمی خبر داد.

PE100 از جمله ی محصولاتی بود که پیشتر در داخل کشور تولید نمی شد و با توجه به اهمیت آن در تولید لوله های پلی اتیلن گازرسانی و آبرسانی، چگونگی واردات آن و نوع ارزی که به واردات PE100 تخصیص داده می شود، به یک چالش دایمی میان اتحادیه ی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن و دولت خاصه وزارت صنعت، معدن و تجارت بدل شده بود.
این شرکت پتروشیمی، حالا با تولید محصول PE100 با کاتالیستی جدید، به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور جهت واردات این محصول گام مهمی را در زمینه ی حفاظت از منابع ارزی برداشته است.

ولد خانی ضمن اعلام تولید این محصول افزود: این گرید جدید پلیمری به جهت کاربردش در لوله های پلی اتیلنی حمل آب و گاز از استاندارد بالایی در تحمل فشار برخوردار است و مقاومت آن نسبت به گرید PE80 در مقابل فشارها و نیز در دماهای بالا بسیار بیشتر است.

مدیرعامل پتروشیمی شازند ادامه داد: از نقطه نظر کیفیت، این محصول در سطح جهانی، توانایی رقابت با نمونه های مشابه خارجی را داراست و تولید آن می تواند در داخل کشور علاوه بر حفظ منابع ارزی، به خودکفایی نیز منجر شده و یاری رساند. وی البته خاطر نشان کرد، که برای نیل به چنین هدفی، یعنی خودکفایی از واردات PE100، نیازست که سایر شرکتها و مجتمع های پتروشیمی نیز در زمینه ی تولید این گرید، وارد گود شوند.