20 آذر 1397
RSS Yahoo Delicious
یکشنبه, 17 دی 1396 ساعت 10:44

نمایشگاه تجاری ایران در بغداد برگزار می‌شود

به گزارش تعاون پلاست ؛ رایزن بازرگانی ایران در عراق از برگزاری نمایشگاه اختصاصی تجاری و صنعتی کشورمان در بغداد از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه سالجاری خبر داد.
ناصر بهزاد افزود: این نمایشگاه با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و همکاری سفارت جمهوری اسلامی، توسط بخش خصوصی در محل مرکز نمایشگاه‌های بین المللی بغداد برگزار خواهد شد.
این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندیهای تجاری و صنعتی ایران است و پیش بینی می‌شود ۱۰۰ شرکت صنعتی تجاری و مهندسی در فضای بیش از ۱۰۰۰ مترمربع نسبت به معرفی وبازاریابی محصولات و خدمات خود اقدام کنند.

وی افزود: زمینه‌های مشارکت شرکت‌های برتر ایرانی در بخش‌های مختلف صنعتی عراق در قالب سه پروژه با ده عنوان تعریف شده است و این امکان را به شرکت‌های ایرانی می‌دهد که با شناخت دقیق تری بتوانند در حوزه‌های سرمایه گذاری جدید در عراق وارد شوند.
وی در خصوص این سه پروژه گفت: کلیه زیرشاخه‌های صنعت ساختمانی تحت عنوان 'پروبیلد ایران'، زیرشاخه‌های صنایع غذایی تحت عنوان 'پروفود ایران' و سایر گروه‌های صنعتی شامل گروه‌های وابسته به صنعت خودرو، آب، برق، خدمات فنی و مهندسی، پلاستیک، تجهیزات پزشکی، چاپ و بسته بندی و.. تحت عنوان پروژه سوم تعریف شده است.

 وی برگزاری نشست‌ها و مذاکرات تجاری و صنعتی میان فعالان ایرانی و عراقی را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در قالب این نمایشگاه عنوان کرد. بهزاد تاکید کرد، توسعه بازار عراق در شرایط ورود این کشور به مرحله بازسازی پس از پایان جنگ با داعش و آزادسازی مناطق اشغال شده، فرصت مناسبی برای حضور شرکت‌های ایرانی جهت اجرای پروژه‌های مهم و تامین و صدور کالاست.