20 آذر 1397
RSS Yahoo Delicious
یکشنبه, 17 دی 1396 ساعت 11:52

منع واردات زباله‌های پلاستیکی به چین از اول ژانویه ۲۰۱۸

به گزارش تعاون پلاست ؛ در سال ۲۰۱۶ میلادی چین ۷.۳ میلیون تن زباله پلاستیکی را از کشورهای پیشرفته همچون انگلیس، آمریکا و ژاپن وارد کرده است.

منع واردات زباله‌های پلاستیکی به چین، مراکز بازیافت زباله در انگلیس را با مشکل جدی مواجه کرده است.

 تصمیم دولت چین برای جلوگیری از واردات میلیون‌ها تن زباله پلاستیکی به این کشور موجب انباشت زباله در مراکز بازیافت سراسر انگلیس شده و در هفته‌های آینده  مناطق شهریِ این کشور را با مشکل روبرو می‌کند.

ممنوعیت واردات زباله های پلاستیکی به چین از اول ژانویه اجرا شده و بسیاری از مراکز بازیافت انگلیس از ماه پاییز ارسال محموله‌های زباله پلاستیکی را به این کشور متوقف کرده بودند.

مقامات انگلیسی اظهار داشتند: برای مدت ۲۰ سال است که به صادرات پلاستیک‌های بازیافتی به چین وابسته هستیم و اکنون نمی‌دانیم با این ممنوعیت چه اتفاقی خواهد افتاد.

چین از بزرگترین وارد کنندگان مواد قابل بازیافت در جهان است. در سال ۲۰۱۶ میلادی چین ۷.۳ میلیون تن زباله پلاستیکی را از کشورهای پیشرفته همچون انگلیس، آمریکا و ژاپن وارد کرده است.

 همچنین کارخانه‌های انگلیسی به تنهایی بیش از ۲.۷ میلیون تن زباله پلاستیکی را از سال ۲۰۱۲ به چین و هنگ کنگ ارسال کرده‌اند. هر چند از تابستان سال گذشته دولت چین از برنامه خود برای متوقف کردن واردات ۲۴ نوع زباله خشک خبر داد.