19 آذر 1397
RSS Yahoo Delicious
سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 10:24

مهمترین عناوین خبری از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه

به گزارش تعاون پلاست ؛ سخنگوی دبیرکل سازمان ملل: همه طرف ها از برجام پشتیبانی کنند،وزیر ارشاد: هشت سال دفاع مقدس فرصت جهش های معنوی بود،وزیر فرهنگ عراق: اهمیت ویژه برای روابط با ایران قائلیم،عریقات:تصمیم ترامپ علیه قدس به خشونت ها در منطقه دامن می زند،رئیس دوره ای شورای امنیت:از برجام حمایت می کنیم،راهبرد جدید اتحادیه اروپا درباره عراق اعلام شد و کویت ماه آینده میزبان کنفرانس بین المللی بازسازی عراق خواهد بود ازمهمترین خبرهای 12ساعت گذشته ایرنا بود.

اخبار داخلی
*********
**نیویورک-رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل از پایبندی ایران به تعهدات برجامی استقبال کرد و گفت: از برجام حمایت می کنیم.

**وین-سخنگوی اتحادیه اروپا اعلام کرد که فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی این اتحادیه پنجشنبه 11 ژانویه (21 دی) در بروکسل میزبان نشستی با حضور وزیران خارجه سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان و جواد ظریف وزیر خارجه ایران خواهد بود.

**نیویورک-سخنگوی دبیرکل سازمان ملل موضع دبیرکل این سازمان درباره برجام را بسیار روشن دانست و گفت: همه طرف ها باید برای پشتیبانی و ادامه این توافق کمک کنند.

**بغداد -'فریاد رواندوزی' وزیر فرهنگ،گردشگری و آثار تاریخی عراق گفت: اهمیت ویژه‌ای برای روابط با ایران قائل هستیم که با دیگر کشورها قابل مقایسه نیست.

**تهران -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس فرصتی برای جهش های معنوی در جامعه بود،گفت: در آن هشت سال جمع قابل توجهی از مردم با جنگ درگیر بودند و می توان از آن به عنوان دانشگاه عرفان، تقوا و تدین و گنج ارزشمندی برای کشور یاد کرد.

**بوشهر-معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده گفت:برقراری گفت وگوی ملی خانواده و نسل ها برای ارتقا و تعالی خانواده ایرانی بشدت احساس می شود.

**قشم-رئیس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از شرکت نفت فلات قاره و مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید کرده و از نزدیک با مسائل و روند فعالیت این مجموعه ها آشنا شدند.

**تهران-رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که بنا به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی، این کمیسیون سه شنبه 19دی برای بررسی موضوع اغتشاشات اخیر، نشستی برگزار می کند.

**انزلی-دبیرکل فدراسیون فوتبال از میزبانی منطقه آزاد انزلی از مسابقات بین المللی و اردوهای تیم ملی فوتبال ساحلی خبر داد.

اخبار خارجی
*********
**تهران -صائب عریقات دبیرکمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین در دیدار با وزیر خارجه نروژ گفت: تصمیم ترامپ علیه قدس،خشونت، ناآرامی، تندروی، جنگ و خونریزی در منطقه را گسترش می دهد.

**تهران -منابع خبری گزارش دادند: گروه تروریستی داعش شماری از عناصر خود را در استان دیاله واقع در شرق عراق اعدام کرد.

**تهران -دولت آمریکا اعلام کرد که به وضعیت حمایت ویژه از حدود دویست هزار مهاجر السالوادوری پایان می دهد؛ اقدامی که ده ها هزار خانواده را با خطر اخراج از ایالات متحده روبرو می کند.

**تهران -خالد جارالله معاون وزیر خارجه کویت اعلام کرد که کویت ماه آینده با همکاری بانک جهانی میزبان کنفرانس بین المللی بازسازی عراق خواهد بود.

**اسلام آباد -در پی تشدید تنش در روابط اسلام آباد و واشنگتن، پاکستان تصمیم گرفته است به وابستگی نظامی خود به آمریکا پایان داده و سلاح‌ها و تجهیزات نظامی موردنیاز خود را از چین، ترکیه، روسیه و آفریقای جنوبی خریداری کند.

**تهران -جمعیت اسلامی الوفاق بحرین از سرنوشت نامعلوم محکومان به اعدام در دادگاه نظامی این کشور اظهار نگرانی کرد.

**وین -رئیس کمیسیون اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست که پس از خروج انگلیس از این اتحادیه، پول بیشتری برای بودجه مشترک بلندمدت اتحادیه اروپا بپردازند.

**تهران -'مایک پنس' معاون رئیس جمهوری آمریکا از 20 تا 23 ژانویه (سی ام دی تا سوم بهمن) به مصر، اردن و سرزمین های اشغالی فلسطین سفر خواهد کرد.

**وین -مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا در بیانیه مشترکی ، راهبرد اتحادیه اروپا درباره عراق برای پرداختن به چالش های این کشور پس از شکست داعش و حمایت از مردم عراق را اعلام کردند.

**لندن-تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته ازسوی موسسه 'ایپسوس موری' نشان می‌دهد که مردم انگلیس بیش ازهر ملتی نگران وقوع حملات تروریستی در کشورشان هستند.

**مسکو -وزارت دفاع روسیه با هشدار به جهان در مورد امکان استفاده تروریست ها از پهپادهای پیشرفته تهاجمی اعلام کرد که تروریست ها به این امکانات دست یافته و می توانند به هر کشوری حمله کنند.

**تهران -بخش امنیت ملی دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی به مقام های صهیونیستی نسبت به احتمال بررسی درخواست طرف های فلسطینی در دیوان کیفری بین المللی 'لاهه' هشدار داد.