29 دی 1397
RSS Yahoo Delicious
سه شنبه, 17 بهمن 1396 ساعت 12:38

مشکلی که اقتصاد کشور را فرا گرفته ما را نیز تحت تاثیر قرار داده است

به گزارش تعاون پلاست ؛ رییس هیات مدیره شرکت شیمی معدنی همدان ضمن بیان مطلب فوق به گفت: رکود اقتصادی ،مشکلات بانکی، مشکلاتی که در صادرات است و عدم برگشت پول حاصل از صادرات همگی دست به دست هم داده و صنعت را به رکود کشانده است.

 محمد علی سفید آبی درباره اینکه چرا در کنفرانس مستربچ و کامپاند شرکت کرده است گفت: ما در نمایشگاه حاضر شدیم تا از تکنولوژی روز اطلاع پیدا کنیم و نمایشگاه در این خصوص بسیار مفید بوده است، از سخنرانی‌ها و مقالات هم بسیار استفاده کردیم و البته خودمان هم مقاله ای درباره کاربرد کربن کلسیم اصولی در صنایع پلیمر ارایه کردیم.

وی گفت: یکی از مشکلات عمده ای که در صنعت وجود دارد بالا بودن هزینه حمل و نقل داخلی است. تصور کنید من به عنوان صنعتگر برای ارسال یک محموله از یک شهر به بندرعباس باید دو میلیون تومان کرایه حمل بدهم هزینه های بندری هم وجود دارد اما برای ارسال در هند بین 30 تا 40 دلار باید هزنیه حمل بپردازم اصلا این هزینه ها قابل قیاس نیست کشورهای دیگر هزینه های اینچینی ندارند و همین مسائل است که ما را از رقابت در بازار جهانی دور می کند.

مشکلات بانکی و برگشت پول و سایر مشکلاتی که گفتم دست به دست هم داده که بازار صادرات ما از بین برود صادراتی که شرکت ما در امسال داشت نسبت به سال 90 حدود 90 درصد کاهش داشته است و مشتریان را از دست دادیم.

سفید آبی گفت: در مواد اولیه هم مشکلاتی داریم وقتی کل صنعت به رکود کشیده شده است و تولید کننده های محصولات تعطیل شده اند مسلما تولید مواد اولیه هم با مشکل مواجه خواهد شد مثلا کارخانه های کاغذسازی اکثرا به خاطر واردات بی رویه کاغذ تعطیل شده اند، اینها مصرف کننده ما هستند وقتی آنها تعطیل می شوند ما هم بازار را از دست می دهیم.

همه ما زنجیروار به هم وصل هستیم و یک صنعت وقتی به مشکل برمی خورد دیگر صنایع هم با مشکل مواجه می شوند.