20 آذر 1397
RSS Yahoo Delicious
دوشنبه, 23 بهمن 1396 ساعت 11:02

قائم مقام وزير صنعت: برخي بانک‌ها با کارشکني،مانع سرمايه‌گذاري مي‌شوند

به گزارش تعاون پلاست ؛ قائم مقام وزير صنعت گفت:برخي بانک‌ها به جاي اينکه سرمايه‌گذاران را تشويق کنند، با مانع‌تراشي و کارشکني مانع سرمايه‌گذاري مي‌شوند.
از اهر،رضا رحماني در نشست با مديران اين شهرستان اظهار کرد: ما بايد فرهنگ حمايت از سرمايه‌گذاري را در جامعه نهادينه کنيم و با تغيير نگرش خود به اين امر،کاري کنيم که رغبت به سرمايه‌گذاري با امنيت رواني بيش از بيش افزايش يابد.
وي بيان کرد:بايد تلاش کنيم با حضور ميداني و شنيدن مشکلات توليدکنندگان براي رفع مشکلات کارآفرينان اقدام عاجل کنيم، فراهم کردن هر شغل معادل يک پروژه اهميت دارد و همه ما در اين خصوص مسئول هستيم تا گرهي از مشکلات اين قشر خدوم و تلاشگر باز کنيم تا زمينه خدمت‌رساني و ايجاد اشتغال پايدار از سوي اين افراد فراهم شود.
رحماني افزود:کارخانه ذوب مس سونگون موانعش مرتفع شده و کارخانه ذوب اين پروژه در شهرستان ورزقان ايجاد مي‌شود،درکنار ذوب،بايد صنايع پايين دستي مس نيز ايجاد شود تا موجب رونق اقتصادي و اشتغال پايدار جمعي ديگر از اهالي منطقه فراهم شود.
وي در خصوص عدم قبول محل کارگاه‌هاي توليدي به عنوان وثيقه و دريافت تسهيلات از سوي برخي بانک‌ها گفت:براساس مصوبه دولت بانک‌ها موظف هستند محل اجرايي طرح و ماشين‌آلات را به عنوان وثيقه قبول کنند و انتظار داريم بانک‌ها دراين خصوص بيشتر با کارآفرينان مدارا و همکاري کنند.