چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 11:26

امضای اسناد همکاری دولتی و بخش خصوصی ایران و هند

به گزارش تعاون پلاست ؛  اسناد همکاری بین دولت ایران و هند و همچنین کارآفرینان تجاری در سفر رئیس‌جمهوری به این کشور به امضا می‌رسد.

روحانی که به دعوت رسمی نخست‌وزیر هند و در پاسخ به سفر سال گذشته ایشان به تهران این سفر را انجام داده با نخست‌وزیر و دیگر مقام‌های این کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

رئیس‌جمهوری در دیدار با نخبگان، علمای دینی و رهبران جامعه اسلامی حیدرآباد با بیان اینکه مسلمانان با هم برادرند و اسلام برای سعادت همه انسان‌هاست، تصریح کرد: ادیان برای استقرار خوبی‌ها و حذف مفاسد آمده‌اند و مسلمانان در این زمینه وظیفه دینی دارند.

روحانی اظهارکرد: پیام من به‌عنوان نماینده ملت ایران به تمام مردم کشور بزرگ هند به‌ویژه شهر تاریخی حیدرآباد، پیام برادری و دوستی ملت ایران با ملت هندوستان است.

رئیس‌جمهوری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان روابط صمیمانه‌تر و نزدیک‌تر میان دو ملت بزرگ ایران و هند در تمام زمینه‌هاست.

روحانی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند اسلام را به جای اعتدال و محبت، دین خشونت معرفی کنند، خاطرنشان کرد: از دیدگاه آیین مقدس اسلام اهداف بلندی داریم که آن اهداف فراتر از مذاهب گوناگون است و ما همه به پیروی از قرآن و پیامبر اسلام (ص) برای استقرار خوبی‌ها روی زمین و از بین بردن بدی‌ها و مفاسد مسئولیت داریم. رئیس‌جمهوری گفت: با شکوفایی صنعتی، ارتباطی که باید به روابط دوستانه و عادلانه‌تر بشریت منجر می‌شد متاسفانه به نوعی ظلم، استعمار و استثمار منجر شد. ریشه جنگ به ظلم برمی‌گردد و در چنین شرایطی جنگ به‌عنوان دفاع از حقوق یک جامعه آغاز می‌شود.

رئیس‌جمهوری با طرح این پرسش که با وجود این شرایط چه راهی فراروی مسلمانان قرار دارد، گفت: اسلام، امروز هم به خوبی می‌تواند تمام نیازهای زندگی ما را تامین کند و تنها راهی که پیش رو داریم وحدت و اتحاد و تلاش مضاعف در کسب علم و دانش است زیرا خداوند استعداد کسب علم و دانش را در اختیار همه انسان‌ها قرار داده و در این راه تنها نیازمند تلاش مضاعف، جهاد و وحدت هستیم.

در این حال، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در سخنرانی خود در آیین نمازجمعه شهر حیدرآباد هند بر ضرورت حفظ اتحاد و یکپارچگی مسلمانان علیه دشمنان و رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

روحانی با ابلاغ سلام گرم ملت ایران به ملت هند، افزود: اگر امروز در جهان اسلام و در بخشی از جامعه مسلمانان مشکلی وجود دارد، به این دلیل است که به آموزه‌ها و توصیه‌های اسلام عمل نمی‌شود و اسلام واقعی حاکم نیست. وی امروز با مودی و نیز رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه هند دیدار و در نشست اقتصادی دوجانبه شرکت خواهد کرد.