چاپ کردن این صفحه
شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 13:24

خلق فرصت‌های جدید صادراتی با سرمایه‌ گذاری‌های جدید

به گزارش تعاون پلاست ؛ باید با سرمایه ‌گذاری مناسب فرصت‌های جدیدی در بازارهای هدف خلق کرد و با ایجاد زنجیره‌های پائین دستی پتروشیمی ارزش افزوده صادرات در این بخش را افزایش داد.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران  اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران با شتاب در حال توسعه است و باید از این صنعت پیشرو در تمام بخش ها حمایت های لازم  را به عمل آورد و با تکمیل زنجیره ارزش می توان ارزش افزوده مطلوبی را از این صنعت محقق کرد.
محمد لاهوتی با اشاره به سهم مناسب صادرات محصولات پتروشیمی در سبد صادراتی کشور، اظهار کرد: نگاهی به آمار صادراتی کشور در سالهای گذشته نشان می‌دهد درسال 1380 رقم صادرات کشور تنها 3 میلیارد دلار بوده است که این رقم طی سال های اخیر شتاب قابل توجهی گرفته و روندی افزایشی یافته است.
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران عنوان کرد: در 10 ماه ابتدایی سال جاری‌، سهم صادرات پتروشیمی و میعانات گازی با 3 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود 50 درصد افزایش یافت.
وی افزود: این رشد نشان می‌دهد که درهر بخشی از اقتصاد که سرمایه‌گذاری صورت گیرد سهم آن بخش از اقتصاد در صادرات نیز افزایش می‌یابد و هر چندکه در دهه 80 سرمایه‌گذاری مناسبی در پتروشیمی انجام شد و صادرات مناسبی نیز از این بخش به دست آمد، این در حالی است که تا پیش از آن بیشتر صادرات کشور نفت خام بود.
رئیس کنفدراسیون صادرات عنوان کرد:‌ البته توجه به صنایع پائین دست پتروشیمی به اندازه صنایع بالادست آن نبوده است و توجه به توسعه سرمایه‌گذاری در صنایع پائین دستی می‌تواند سهم این صنعت مهم را در اقتصاد کشور افزایش دهد.