29 دی 1397
RSS Yahoo Delicious
سه شنبه, 15 اسفند 1396 ساعت 11:50

تصویب ممنوعیت استفاده از آب بطری و ظروف یکبار مصرف در شورای شهر رشت و تبریز

به گزارش تعاون پلاست ؛ سعید نیکوخصلت رئیس کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار شورای اسلامی شهر تبریز اعلام کرد: با درخواست فعالان محیط زیست و موافقت اعضای شورای شهر از جلسه آینده، بطری های پلاستیکی آب معدنی در جلسات شورا استفاده نخواهد شد.

در پایان جلسه صبح یکشنبه شورای شهر تبریز گفت: با درخواست فعالان زیست محیطی و در راستای کاهش تولید زباله های پلاستیکی از جلسه آینده از بطری های پلاستیکی استفاده نخواهد شد.

نیکوخصلت افزود: شورای شهر در خصوص مسائل مرتبط با محیط زیست حساسیت ویژه دارد و تلاش دارد با فرهنگ سازی در سطح عمومی نسبت به کاهش تولید زباله اقدام کند.

وی تاکید کرد: با شعار اول از خودمان شروع کنیم را در دستورکار قرار داده ایم و عدم استفاده از ظروف یکبارمصرف و بطری های پلاستیکی در همین راستا است.

همچنین شورای شهر رشت پیشنهاد کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست این شهر را مبنی بر ممنوعیت استفاده از آب بطری و ظروف یک بار مصرف در دستگاه‌های دولتی را برای جلسات این شورا تصویب کرد.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تقدیر از تصمیم قاطع اعضای شورای شهر رشت پس از طرح پیشنهاد وی در راستای کمپین بی زباله، برای تصویب ممنوعیت استفاده از آب بطری و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، گفت: این تصمیم قاطع اگرچه کوچک است اما نشان دهنده خواست و تصمیم برای تغییری بزرگ در رفتار و باور مسئولان دغدغه مند استان است.

مناسب است تشکل های صنایع پلیمر برای جلوگیری از اشاعه این روند اقدام لازم را انجام دهند.