29 اسفند 1397
RSS Yahoo Delicious
سه شنبه, 21 فروردين 1397 ساعت 10:48

چین تعرفه واردات خودرو را کاهش می‌دهد

به گزارش تعاون پلاست ؛ مقام‌های چین در بحبوحه تنش تجاری با آمریکا، تصمیم به کاهش تعرفه‌های واردات خودرو گرفته است.
به گزارش فصل اقتصاد به نقل از فاکس نیوز، «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهوری چین، وعده داده تعرفه‌های واردات خودرو را در بحبوحه تنش‌های تجاری میان این کشور و ایالات متحده کاهش دهد.
چند روز گذشته، واشنگتن از تعرفه‌هایی به ارزش 50 میلیارد دلار بر واردات از چین پرده برداشت و پنج‌شنبه هفته گذشته «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، 100 میلیون دلار دیگر بر این تعرفه‌ها افزود. او گفت که این تعرفه‌های جدید «در پاسخ به واکنش غیرمنصفانه چین» به عملکرد تجاری آمریکا اعمال شده است.
چین هشدار داد که کشورش آماده است «پاسخی شدید» به ایالات متحده بدهد و اگر این کشور تهدید ترامپ مبنی بر اعمال 100 میلیارد دلار تعرفه گمرکی بیشتر بر اجناس چینی را عملی کند، این پاسخ محقق خواهد شد.
اقدام‌های اقتصادی اخیر دولت آمریکا در برابر چین، و وضع تعرفه‌های تازه، در کنار دیگر تغییرات در کابینه دولت ایالات متحده، به نگرانی‌ها از وقوع «جنگ تجاری»، دامن زده و این موضوع خود بر بازارهای بورس، اوراق قرضه و نفت تاثیر گذاشته است.
شی جین‌پینگ در حالی از کاهش تعرفه‌های گمرکی خود خبر داد که رئیس‌جمهوری آمریکا چند روز گذشته پیش‌بینی کرد که پکن سدهای تجاری‌اش در برابر واشنگتن را پایین خواهد آورد.