29 دی 1397
RSS Yahoo Delicious
چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 ساعت 12:04

کاهش قیمت طلا در واکنش به گرانی دلار

به گزارش تعاون پلاست ؛ قیمت طلا که روز سه شنبه پس از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام با افزایش روبرو شده بود، امروز چهارشنبه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار با کاهش همراه شده است.
 در حالی که تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران موجب افزایش قیمت طلا در مبادلات روز گذشته شد ولی قیمت این فلز گرانبها امروز چهارشنبه با کاهش روبرو شده است.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1311 دلار رسیده است.
شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی با 0.1 درصد افزایش به بیش از 93.19 واحد رسیده است. تقویت ارزش دلار فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.
ترامپ روز گذشته تصمیم گرفت تا ایالات متحده را از توافق هسته ای ایران خارج کند. این تصمیم موجب افزایش نگرانی ها نسبت به ریسک های سیاسی و کاهش صادرات نفت شده است.
قیمت جهانی نفت امروز چهارشنبه با افزایش همراه شده است. ترامپ و رئیس جمهور چین درباره مسائل تجاری دو کشور گفتگو کرده اند.
به نوشته طلا،به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قرار دارد.
افزایش فراتر از انتظار تولیدات صنعتی آلمان و صادرات این کشور موجب کاهش نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصادی بزرگترین اقتصاد منطقه یورو شده است.