29 دی 1397
RSS Yahoo Delicious
یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 ساعت 10:56

گلایه از گران شدن بهای مواد اولیه پلاستیک

به گزارش تعاون پلاست ؛  رئیس اتحادیه نایلون و پلاستیک تهران مطرح کرد؛ رئیس اتحادیه نایلون و پلاستیک با گلایه از گران شدن بهای مواد اولیه پلاستیک گفت: قیمت مواد اولیه نایلون و پلاستیک از ابتدای سال ۹۷ تاکنون به دلیل افزایش نرخ ارز افزایش یافته است.

رحیم مقیمی اصل افزود: طبق بررسی های اتحادیه ، به دلیل افزایش بهای مواد اولیه نایلون و پلاستیک از سوی پتروشیمی، حدود ۷۰ درصد کارخانه های تولیدکننده نایلون و پلاستیک هنوز نتوانسته اند فعالیت خود را در سال جاری از سر بگیرند که این مسئله در سال حمایت از کالای ایرانی زیبنده نیست.

وی ادامه داد: در اسفندماه سال ۹۶ قیمت هرکیلوگرم مواد اولیه مبلغ ۴۱ هزار ریال بود اما اکنون تولیدکننده باید به ازای خرید هر کیلوگرم مواد اولیه مبلغی حدود ۷۰ هزار ریال آن هم به صورت محدود از پتروشیمی تهیه کند. مقیمی اصل تاکید کرد: با ادامه این روند در نیمه دوم سال جاری تولید ما به کمتر از نصف خواهد رسید و بسیاری از کارخانه ها تعطیل و کارگران آن بیکار خواهند شد .

 رئیس اتحادیه نایلون و پلاستیک تهران اظهار کرد: تنظیم بازار مساله بسیار مهمی است که در حال حاضر نظارتی بر عملکرد پتروشیمی ها صورت نمی گیرد و در زمان پیک کاری اتحادیه نایلون و پلاستیک مانند ماه های رمضان، محرم و صفر شرکت های پتروشیمی قیمت ها را افزایش داده و عرضه را محدود می کنند .

 مقیمی تاکید کرد: از سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می خواهیم با جدیت بیشتری وضعیت تنظیم بازار را دنبال کنند و نظارت بیشتری بر عملکرد پتروشیمی‌ها داشته باشند ضمن اینکه از کارشناسان اتحادیه های ذیربط در تنظیم بازار مشورت بگیرند.