29 دی 1397
RSS Yahoo Delicious
دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 ساعت 09:58

مشکل فرمولاسیون در صنعت پلاستیک خراسان‌شمالی

عامل خوشه صنعتی پلاستیک در خراسان‌شمالی گفت: صنعت پلاستیک در این استان با مشکل فرمولاسیون مواجه است.

«مرتضی حسینی»  افزود: این مشکل بر روی کیفیت محصولات تولید شده و بر روی کیفیت کالاهای صادراتی تأثیرگذار است و از سوی دیگر حتی موجب کاهش قیمت فروش آن نیز شده است.
وی ادامه داد: برای برطرف کردن این مشکل دوره‌های آموزشی برگزار شد که از جمله این دوره‌ها آشنایی با پلیمر، پلاستیک و ... است.
حسینی زنجیره ارزش را یکی دیگر از مشکلات دانست و گفت: برخی واحدهای تولید پلاستیک در این استان با چنین مشکلی مواجه هستند.
وی یکی دیگر از مشکلات موجود در سومین صنعت خراسان‌شمالی را تأمین نیروی خدمات‌دهنده تخصصی پلاستیک برشمرد و افزود: صاحبان صنایع برای دریافت خدمات تخصصی مورد نیاز مجبور هستند به شهرهای تهران و مشهد مراجعه کنند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: صنعت پلاستیک خراسان‌شمالی با ظرفیت خالی تولید مواجه است و باید این واحدها را به سویی سوق دهیم که هم ظرفیت خالی آن‌ها تکمیل شود و هم کالاهای با ارزش افزوده بالا تولید شوند.
وی با بیان این‌که هم‌اکنون بسیاری از واحدهای تولید پلاستیک در این استان به تولید سبد میوه مشغول هستند اما فصل کشاورزی و برداشت محصول در این استان شش ماه است، در ادامه تصریح کرد: این واحدها تا شش ماه فعالیت دارند و در بقیه ایام سال یا تعطیل و یا نیمه فعال هستند.
عامل خوضه پلاستیک در خراسان‌شمالی یادآور شد: از سوی دیگر صنعت پلاستیک در کشور اشباع شده است و حداقل می‌توان با تغییر قالب، ظرفیت خالی این واحد را تکمیل کرد.
به گفته حسینی، خراسان‌شمالی، 450 واحد فعال پلاستیک دارد.