03 فروردين 1398
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 29 ارديبهشت 1397 ساعت 10:45

تاریخ جشن ۱۸۰ سالگی کراس مافای مشخص شد + تاریخچه کراس مافای

به گزارش تعاون پلاست ؛ گروه کراس مافای قصد دارد ۱۸۰ سالگی خود را در مونیخ جشن بگیرد.

 جشن ۱۸۰ سالگی کراس مافای ۱۶ و ۱۷ خردادماه سال جاری (۶ و ۷ ژوئن ۲۰۱۸) در شهر مونیخ برپا می شود. قرار است از جدیدترین ماشین آلات این شرکت در حاشیه این جشن پرده برداری شود.

تاریخچه کراس مافای:

پیدایش گروه کراس مافای KraussMaffei Group که امروزه به عنوان تامین کننده پیشرو ماشین آلات و سیستم های فرآوری صنعت پلاستیک و لاستیک در دنیا مطرح می باشد، به سال ۱۸۳۸ میلادی زمانی که آقای مافایJoseph Anton von Maffei در منطقه Schwabing مونیخ کارخانه تولید لوکوموتیو را تاسیس نمود بر می گردد.
در سال ۱۸۶۶ آقای کراس (Georg von Krauss) که در زمینه تولید لوکوموتیو فعالیت می کرد در منطقه دیگری در مونیخ شروع به رقابت با مافای نمود.
شرکت کراسمافای (KraussMaffei) در سال ۱۹۳۱ از طریق ادغام این دو شرکت مطرح در زمینه ساخت لوکوموتیو به وجود آمد. تا سال ۱۹۴۴ فعالیت های شرکت کراسمافای به تولید لوکوموتیو محدود می شد ولی از سال ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۷ میلادی فعالیت های متنوعی در زمینه ماشین آلات پلاستیک و لاستیک، ساخت وسایل نقلیه عمومی و غیره در این شرکت انجام می شد.
این شرکت از سال ۱۹۶۴ مسئولیت شرکت اِکرت و زایگلر Eckert & Ziegler GmbH را که از سال ۱۹۲۶ در زمینه ساخت و تولید ماشین های تزریق پلاستیک در آلمان فعال بود بر عهده گرفت و از آن زمان روی توسعه و تولید ماشین های تزریق پلاستیک متمرکز شد.

در سال ۱۹۶۸ بخش ماشین آلات فرآیندهای واکنشی  (Reaction Process Machinery) برای تولید قطعات پلی یورتان و قطعات سپر و داشبورد خودرو تاسیس و راه اندازی شد.

در سال ۱۹۷۱ شرکت کراسمافای شروع به تولید ماشین آلات اکستروژن نمود.

شرکت کراسمافای در سال ۱۹۹۲ سهام شرکت Netstal که در سال ۱۸۵۷ تاسیس شده بود را خریداری کرد.
در سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ میلادی ، در راستای گسترش فعالیت های صنعتی و توسعه محصولات، این شرکت به چند زیر مجموعه تقسیم شد، بخش لوکوموتیو به شرکت Siemens ، بخش صنایع پلاستیک و لاستیک بهKraussMaffei GmbH و فعالیت های دیگر به KraussMaffei Wegmann واگذار شد.