06 ارديبهشت 1398
RSS Yahoo Delicious
دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 13:36

به جای لیست‌بازی و منحرف کردن افکار عمومی، خود را مدیریت کنید

به گزارش تعاون پلاست ؛ در سیاهی این روزگار برخی وزرا شده‌اند سوپرمن تا با انتشار این لیست و آن لیست افکار عمومی را بیش از پیش دچار سردرگمی کنند. برای یافتن فساد نیازی به ذره‌بین نیست کافی است در آینه بنگرید.

چرا صنایع بالادستی اعم از پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و ... که خوراک و سوخت خود را با نرخ ریالی یا ارز ۳۸۰۰ تومانی می‌گیرند تمام صنایع پایین دستی و مردم را دچار مشکل کرده‌اند.

آیا خبر دارید کالایی که در بورس کالا نرخ مصوب آن حدود ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان است بسیار محدود عرضه می‌شود تا در بازار آزاد بیش از ۱۰۰۰۰ تومان به فروش برسد؟ این نه به تحریم و ترامپ ربط دارد نه یک تلفن همراه است که بخواهید در گوشه یک مغازه به دنبال آن باشید. رانت و سودجویی در چند ساعت این فضا برابر کل لیست منتشر شده از واردکنندگان ۳ ماه اخیر تلفن همراه است.

رانت اصلی اینجاست که شرکت‌های پتروشیمی، فولادی و ... خوراک و هزینه انرژی خود را یا ریالی یا با ارز ۳۸۰۰ تومانی از دولت می‌گیرند و با جوسازی رسانه‌ای و عدم بازگشت ارز خود به کشور سودهای کلان می‌برند.

عموم مدیران این شرکت‌ها مستقیم یا غیرمستقیم با سفارش خود شما در دولت و مجلس انتخاب شده‌اند. پس جای ذره‌بین، آینه به دست بگیرید.

امروز عموم صنایع پایین دستی کشور که عمده مواد اولیه خود را بصورت داخلی و از شرکت‌های پتروشیمی، فولادی و ... تهیه می‌کنند دچار مشکل هستند و توان ادامه تولید با نرخ‌های فعلی در بازار را ندارند.

این شرکت‌ها بدانند اگر تحریم‌های آتی به حوزه فعالیت آن‌ها برسد شاید همین مردم و صنایع پایین دستی بتواند فعالیت آتی آن‌ها را تضمین کنند، پس تیشه به ریشه خود نزنید. مسئولان هم در کنار این لیست‌بازی‌ها، برای جلوگیری از رانت‌های اصلی و رفع سوء‌مدیریت‌های داخلی خود ضرب‌العجل بگذارند، در غیر اینصورت با کمک انجمن‌ها و اتحادیه‌های تولیدی در صنایع پایین دستی، مراکز اصلی رانت و فساد را معرفی خواهیم کرد.