01 اسفند 1397
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 06 مرداد 1397 ساعت 09:47

بانک های خصوصی از افزایش نرخ سودبانکی استقبال نمی کنند

به گزارش تعاون پلاست ؛ مدیر عامل بانک پارسیان با اشاره به اینکه بازپرداخت سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج تا سقف 400 میلیون تومان انجام شده، از

کوروش پرویزیان ،مدیر عامل بانک پارسیان در حاشیه نشست مجمع عمومی بانک پارسیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تیتر 20 در خصوص تسویه سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج، با اشاره به اینکه بازپرداخت سپرده گذاران این موسسه تا سقف 400 میلیون تومان تا پایان تیرماه انجام شده، از باز پرداخت سقف های بالاتر در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با تمهیدات و برنامه ریزی های صورت گرفته، به زودی پرداخت سپرده های تا سقف 500 میلیون تومان مطابق با بخشنامه بانک مرکزی که در دست انجام است، آغاز خواهد شد.

مدیرعامل بانک پارسیان در همین زمینه گفت: یک اشکالی در فرآیند پرداختی نسبت به گذشته ایجاد شده است که ما در حال اصلاح آن فرآیند مطابق نظر بانک مرکزی هستیم . پس از این مرحله نیز مطابق آن فرآیند اصلاح شده پرداخت ها تا سقف 1 میلیارد تومان انجام خواهد شد.

وی در خصوص تسویه سپرده گذاران بالای 1 میلیارد تومان گفت: این موضوع به هیئت تسویه مربوط است و به بانک ارتباطی ندارد و هنوز تصمیمی در این خصوص به بانک پارسیان ابلاغ نشده است.

مدیرعامل بانک پارسیان همچنین در واکنش به شایعات و اخباری که اخیرا در خصوص افزایش نرخ سود بانکی مطرح شده افزود: بانکهای خصوصی در شرایط فعلی مطلقا از افزایش نرخ سود بانکی استقبال نخواهند کرد و البته با پیگیری هایی که ما انجام دادیم، خوشبختانه افزایش نرخ سود بانکی در مقطع کنونی در دستور کار نبوده است.

وی تاکید کرد: ما معتقد هستیم که شرایط برای بانک های خصوصی با توجه به دوران جدید بهتر خواهد شد به دلیل اینکه بانک های خصوصی ابزارهای کار در فضای بین الملل را دارند و می توانند به کشور بیشتر کمک بکنند.

پرویزیان در پایان تصریح نمود: ما انتظار داریم که سیاست گذاران به شرایط مناسب بانک های خصوصی برای فعالیت در فضای تجارت بین المللی بیشتر توجه کنند و سازکارهای مناسب را برای بانکهای خصوصی فراهم سازند.