29 تیر 1398
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 13 مرداد 1397 ساعت 11:46

زمزمه های افزایش نرخ دلار رسمی و التهاب شدید در بازار محصولات شیمیایی

به گزارش تعاون پلاست ؛ قیمت پایه اکثر محصولات شیمیایی در هفته جاری با افزایش شدید روبه رو شدند، به طوری که این کالاها از 3 تا 10 درصد نیز رشد قیمت داشتند

قیمت متانول پتروشیمی شیراز در هفته جاری و در بازار ایران با افزایش 2 هزار150تومان در هر کیلو گزارش شده است.

 وب سایت تخصصی فروش محصولات پتروشیمی،  همچنین قیمت زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام هم در بازار ایران حدودا 4 هزارو 600 تومان و قیمت اورتوزایلین 4هزار 500 تومان در هر کیلو پیشنهاد شده است.

در همین حال قیمت حواله زایلین مخطوط 4.500 تومان، حواله اورتوزایلین هم 4 هزار و 300تومان و حواله متانول شیراز هم یک هزار و 850 تومان در هر کیلو عنوان می شود.

این در حالی است که قیمت پایه اکثر محصولات شیمیایی در هفته جاری با افزایش شدید روبه رو شدند، به طوری که این کالاها از 3 تا 10 درصد نیز رشد قیمت داشتند. در همین حال پیش بینی های احتمالی مبنی بر افزایش نرخ دلار رسمی هم سبب شده تا در بازار آزاد ایران، قیمت مواد شیمیایی به شدت افزایش یابد.

همچنین بازار داخلی نیز تحت تاثیر زمزمه های افزایش نرخ دلار رسمی قرار گرفته است، به طوری که فروشندگان از فروش موادشیمیایی سر باز می زنند.

در همین حال در بازارهای آسیایی نیز در هفته جاری، قیمت متانول در چین افزایش داشت و به طور میانگین 370 دلار در هر تن گزارش شد، بیشترین رقم متانول در چین 400 دلار در هر تن سی اف آر اعلام شده است.

در کره نیز روند قیمت متانول  با ثبات همراه بود و به طور میانگین 380دلار در هر تن سی اف آر گزارش شده است. همچنین در سنگاپور و مالزی قیمت متانول کمی کاهش داشت و حدودا 425 دلار در هر تن سی اف آر اعلام شد، در تایوان و هندوستان نیز، روند بازار کمی افزایشی بود.