29 تیر 1398
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 13 مرداد 1397 ساعت 14:31

درمان حال اقتصاد کشور به وسیله‌ تعاونی‌ها / سهم ۴ درصد تعاونی‌ها در اقتصاد کشور

به گزارش تعاون پلاست ؛  یک کارشناس بخش تعاون گفت: بررسی‌ها نشان داده که کمتر از ۴ درصد از اقتصاد کشور در دست شرکت‌های تعاونی قرار دارد این در صورتی است که شرکت‌های تعاونی در کشور ما توانایی این را دارند که بیش از ۴۰ درصد از اقتصاد کشور را به دوش داشته باشند.
                                                                                                                                                                                                           

حمید حاج اسماعیلی در گفت‎وگو با خبرنگار گروه اقصاد خبرگزاری میزان درباره‌ی روند کار شرکت‌های تعاونی بیان کرد: برنامه ریزی‌ها در کشور بر این اساس بوده که اقتصاد کشور تا ۲۵ درصد برعهده‌ی تعاونی‌ها قرار بگیرد، ولی متاسفانه این برنامه ریزی‌ها به دلایلی محقق نشدند ضمن این که در حدود ۷ سال گذشته شاهد کمرنگ‌تر شدن این بخش‌ها بوده ایم.

وی در مورد توانایی‌های تعاونی‌ها تصریح کرد: تعاونی‌ها می‌توانند با هموار کردن راه بخش‌های خصوصی و مردم شرایط اقتصاد کشور را بهبود سازند و تعاونی‌ها توانایی این را دارند که با ایجاد یک پل بخش خصوصی و دولتی را به یک دیگر متصل کنند و با توجه به این که نظام تعاونی یک نظام منصفانه است می‌توانند یک نقش پررنگ تری را برای مراودت مردم و توزیع منابع داشته باشند.

این کارشناس بخش تعاون در ادامه با اشاره به چگونگی توسعه‌ی نقش تعاونی‌ها در اقتصاد کشور گفت: اولا مردم و مسئولین باید بر تعاونی‌ها اعتماد و اعتقاد داشته باشند ثانیا آموزش و فرهنگ سازی‌های لازم باید از سوی رسانه‌ها صورت گیرد.

حاج اسماعیلی با بیان این که با توسعه‌ی تعاونی‌ها روند اقتصاد کشور بهبود خواهد یافت اظهار کرد: اگر شرایط لازم فراهم شود و تعاونی‌ها بیش از پیش بر اقتصاد دست داشته باشند شاهد کاهش نرخ بیکاری و دسترسی آسان و ارزان را به کالا‌ها و منابع داشته باشیم.