06 ارديبهشت 1398
RSS Yahoo Delicious
چهارشنبه, 07 شهریور 1397 ساعت 15:14

میانگین خرید سال ۹۶ در بهین یاب، ملاک خرید مواد پتروشیمی

به گزارش تعاون پلاست ؛ رییس تنظیم بازار دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی: دستورالعمل جدید برای خرید محصولات پتروشیمی در بورس کالا از ابتدای شهریور اجرایی شد که به موجب آن بازار مواد اولیه پتروشیمی آرام خواهد گرفت.

 سید روح الله وحیدکیانی رییس امور هماهنگی و تنظیم بازار دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی ضمن بیان مطلب بالا اظهار کرد: کمیته تخصصی پتروشیمی ستاد تنظیم بازار با هدف تنظیم بازار و مدیریت بحران، مصوب کرد که از یکم شهریور ماه هر واحد تولیدی که در سال 96 اقدام به خرید محصولات پتروشیمی کرده است، مجاز به خرید با همان میزان از طریق بورس کالا خواهد بود که این امر با توجه به وجود تقاضاهای کاذب می‌تواند آرامش را به بازار بازگرداند.

او افزود: این مصوبه با توجه به نبود التهاب و تقاضای کاذب در سال 96 و براساس تصویب ستاد تنظیم بازار و همچنین تاکید وزرای محترم نفت و صنعت، معدن و تجارت صورت پذیرفته است؛ به این ترتیب تخصیص مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی پایین دستی مطابق سال گذشته خواهد بود.

کیانی ادامه داد: واحد‌هایی که در سال 96 خرید نداشته اند، می‌توانند از سهمیه 22 تنی به صورت ماهانه استفاده کنند.

گفتنی است، رضا محتشمی پور، رییس دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز امروز در تایید گفته‌های کیانی اعلام کرد: براساس تصمیم جدید کارگروه تنظیم بازار، با توجه به اینکه میزان خرید متقاضیان مواد اولیه پتروشیمی که طی سال گذشته از بورس کالا خرید داشته‌اند در سامانه بهین یاب مشخص است، مقرر شد تا حجم خریدهای محقق شده سال قبل، ملاک خرید در سال جاری باشد به این ترتیب سامانه بهین یاب مانند سابق ملاک تایید سهمیه خریداران است.

بنابراین گزارش به نظر می رسد که موضوع مورد نظر به بند 7 ابلاغیه اخیر وزارت صمت که در عکس زیر آمده است، برمی‌گردد./اقتصاد آن لاین