26 خرداد 1398
RSS Yahoo Delicious
دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت 16:22

عرضه مواد اولیه پتروشیمی از طریق تعاونی ها

به گزارش تعاون پلاست ؛ رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک گفت: پیشنهاد می شود مانند گذشته مواد اولیه پتروشیمی به تعاونی ها عرضه و از این مسیر در بین تولیدکنندگان تقسیم شود.

عرضه مواد اولیه پتروشیمی از طریق تعاونی هابه گزارش ­خبرگزاری صداوسیما؛ رحیم مقیمی اصل در گفتگو با صداوسیما ­افزود: عرضه مواد پتروشیمی در بورس بسیار خوب است به شرط اینکه رانت بازی و دلال بازی نباشد.
وی با اشاره به توانایی دلالان برای خرید مواد اولیه پلاستیک و عرضه آن در بازار آزاد و به قیمت بالاتربه مصرف کننده گفت: برای کنترل بازار به نظر می رسد در شرایط حاضر مواد پتروشیمی با سازو کارهای مشخص بطور مستقیم به دست تولیدکنندگان پائین دستی پتروشیمی ها برسد.
وی افزود: در حال حاضر هیچ گونه همخوانی بین عرضه و تقاضا در بازار محصولات پتروشیمی وجود ندارد به عبارتی تقاضا در این بازار بیش از عرضه خودنمایی می کند.
مقیمی اصل تصریح کرد: این عدم همخوانی تبعات منفی زیادی به همراه دارد که تشکیل بازار سیاه، گرانی غیر متعارف مواد پتروشیمی، افت میزان تولید و بهم خوردگی قراردادهای خارجی صنایع پائین دستی پتروشیمی ها از جمله این موارد است.
وی گفت: عرضه مواد اولیه پتروشیمی در شرایط فعلی که جولان دلالان و واسطه ها بسیار زیاد و بازار در حالت نابسامانی بسر می برد از طریق تعاونی ها و اتحادیه ها صورت گیرد چرا که احتمال تخلف به سبب نظارت های بیشتر در این مسیر کمتر است.