06 ارديبهشت 1398
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 12:51

روند نزولی بازارهای ای بی اس آسیایی تداوم یافت

به گزارش تعاون پلاست ؛ با توجه به تردیدها نسبت به جنگ تجاری، خریداران عمدتاً به موضع انتظار و رصد خود ادامه دادند. پیش‌بینی می‌کنیم که در روزهای آتی بازار ای بی اس بیش‌ازپیش ضعیف‌تر شود

 بازارهای ای بی اس چین و جنوب شرق آسیا در شروع سپتامبر روند ثابت تا کاهشی خود را حفظ کردند. دلیل اصلی ضعف ای بی اس، تقاضای اندک در میان تداوم تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا ذکر شده است. معامله‌کنندگان به خاطر اجتناب از ریسک‌های ناشی از بی‌ثباتی نرخ ارز، به موضع محتاطانه خود ادامه دادند.

 داده‌های هفتگی شاخص قیمت chemOrbis نشان داد، که بازارهای وارداتی و داخلی ای بی اس به کمترین میزان خود در بیش از یک سال اخیر رسیده‌اند، درحالی‌که بازار وارداتی ای بی اس جنوب شرق آسیا اخیراً به کمترین میزان خود از اوایل ژوئیه رسید.

یکی از تولیدکننده‌های چینی در هفته گذشته قیمت‌های داخلی ای بی اس خود را 100 تا 200 یوان در هر تن کاهش داد. یکی از منابع شرکت اشاره داشت: «ازآنجایی‌که خریداران در مورد خریدهای جدید بسیار مردد هستند، تقاضا اندک است.» یکی از تاجران چینی همچنین گزارش داد که یکی از تولیدکنندگان تایوانی در اواسط هفته قیمت‌های ای بی اس خود به کشور را 10 دلار در هر تن کاهش داد.

یکی از منابع یکی دیگر از تولیدکنندگان تایوانی که به چین و جنوب شرق آسیا ای بی اس ارائه می‌کند اظهار داشت: «با توجه به شرایط کنونی بازار، پیشنهادهای قیمتی که 10 دلار در هر تن از قیمت‌هایمان کمتر هست نیز قابل‌قبول می‌باشد. پیش‌بینی می‌کنیم که تقاضا در روزهای آتی با توجه به تشدید تنش‌های تجاری، اندک باقی بماند.»

یکی از تاجران اندونزیایی گزارش داد که عرضه‌کننده کره‌ای آن‌ها از هفته گذشته قیمت‌های خود را 30 دلار در هر تن کاهش داده است. او اشاره داشت: «با توجه به تردیدها نسبت به جنگ تجاری، خریداران عمدتاً به موضع انتظار و رصد خود ادامه دادند. پیش‌بینی می‌کنیم که در روزهای آتی بازار ای بی اس بیش‌ازپیش ضعیف‌تر شود.»

در این میان، قیمت‌های نقدی در آسیا به سمت انتهای هفته شاهد بهبود جزئی بود که این امر عمدتاً به دلیل روند صعودی نفت خام بازارهای معاملات آتی بود. تعدادی از معامله‌کنندگان اشاره داشتند که احتمالاً، این عامل جو بازار را در سراسر بازارهای منطقه‌ای تقویت کند.