29 خرداد 1398
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 07 مهر 1397 ساعت 09:44

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی: تولید محصولات پلیمری در ۱۶ سال، ۱۰ برابر شد

به گزارش تعاون پلاست ؛ مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: تولید محصولات پلیمری از زمان آغاز به کار نمایشگاه ایران پلاست (سال ۱۳۸۱) تاکنون رشد ۱۰ برابری را تجربه کرده است؛ زیرا صنعت پتروشیمی با صنایع مختلف همچون خودروسازی، هواپیمایی و خانوارها ارتباط دارد.

 تارنمای شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «علی محمد بساق زاده» در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست افزود: افزایش شمار مجتمع‌های پتروشیمی پلیمری در مقطع زمانی ۹۷- ۱۳۸۱ از چهار به ۲۷ مجتمع رسید که این رشد از اهمیت صنعت پلاستیک، نیاز داخل و جهانی و افزایش ایجاد شده در این زمینه گواهی می دهد.
وی رشد تولید و مصرف محصولات پلیمری در ایران و جهان را امری انکارناپذیر خواند و گفت: امروز در بسیاری از محصولات خانگی فلزات حذف و محصولات پلاستیک و پتروشیمی جایگزین شده است.
به گفته وی، اکنون صنعت خودروسازی برای سبک سازی، کاهش هزینه و کیفیت بیشتر از پلاستیک استفاده می کند.
بساق زاده نمایشگاه ایران پلاست را رویدادی مطابق با استانداردهای جهانی و فرصتی مناسب برای تبادل دانش‌فنی، عرضه و معرفی محصولات جدید ارزیابی کرد.
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست که از دوشنبه (دوم مهرماه) در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، عصر امروز (پنجم مهرماه) به کار خود پایان می‌دهد.
به گزارش ایرنا، بساق زاده چندی پیش اعلام کرد: حدود ۲۷ میلیون تن محصول پتروشیمی در نیمه نخست امسال تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از پنج درصد رشد را نشان می دهد.
به گفته وی، در نیمه نخست امسال میزان و ارزش فروش داخلی محصولات پتروشیمی به ترتیب هفت و ۱۲ درصد رشد کرد.
همچنین در زمینه صادرات ۶ ماهه نیز نسبت به زمان مشابه پارسال ۱۲ درصد از نظر وزن و هشت درصد از نظر ارزش افزایش ثبت شد.