29 دی 1398
RSS Yahoo Delicious
یکشنبه, 08 مهر 1397 ساعت 13:09

دوازدهمین نمایشگاه ایران پلاست رونق بازار را به دنبال داشت

به گزارش تعاون پلاست ؛ نمایشگاه بین المللی ایران پلاست به دنبال فراهم کردن زمینه ای برای رونق بازار صنایع پلاستیک داخلی و تسهیل روند بازاریابی جهانی و حضور این بخش از صنعت کشور در بازارهای جهانی است.


بنابراین گزارش : این نمایشگاه امروز بزرگترین رویداد صنعت پلاستیک در منطقه خاورمیانه به شمار می رود و در بین نمایشگاه های معتبر صنعت پلاستیک جهان طبقه بندی می شود.


در این گزارش : این نمایشگاه 12دوره موفق را پشت سر گذشته است نگاه آماری به دوره های گذشته نشان می دهد این نمایشگاه با همه مشکلات و مسائل پیش رو توانسته است روند رو به رشدی را طی نماید به طوری که تعداد شرکت کنندگان در این نمایشگاه از 294 شرکت داخلی و خارجی در دوره نخست به بیش از 1100 شرکت داخلی و خارجی در دهمین دوره افزایش یافته است.


شایان ذکر است : قدرت گرفتن صنعت پلاستیک کشور تنها یکی از مزایای برگزاری این نمایشگاه بوده است و  علاوه بر این در سایه برگزاری این نمایشگاه تشکل های مختلفی نیز به منظور حضور موثرتر بخش های مختلف صنایع پلاستیک شکل گرفت که زمینه رقابت روزافزون و رونق بیشتر این صنعت شد.


لازم ذکر است : ماشین سازان داخلی برای اولین بار در تاریخ برگزاری نمایشگاه ایران پلاست امسال دارای سالن اختصاصی شدند و همگی در کنار هم در نمایشگاه امکان حضور و معرفی محصولاتشان را بدست آوردند.


این گزارش حاکیست : ایران پلاست علی رغم شرایط رکود در کشور برای ماشین سازان خوب بوده است و توانسته اند در شرایط فعلی حاکم بر کشور در این نمایشگاه  با قیمت مناسب به فروش برسانند .


همچنین در حال حاضر واردکنندگان ماشین آلات ۱۵ درصد عوارض کمرگی پرداخت می کنند ولی سازندگان بابت واردات قطعات ۳۰ درصد عوارض می پردازند قطعا این سیاست ها با شعار حمایت از تولید و تولیدکننده داخل تضاد دارد.


این گزارش می افزاید : نگاهی به شرکتهای داخلی حاضر در نمایشگاه بیانگر رشد و پیشرفت صنعت پلیمر و پلاستیک در ایران است تقاضای بالای مصرف پلاستیک موجب شده است تا این محصول در نمایشگاه ایران پلاست پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر این صنعت به چشم بیاید.


بنا براین گزارش : تحریمها باعث رشد و استفاده بیشتر از توان و تولید داخلی است با توجه به ممنوعیت ورود کالاهای خارجی ، کالاهای ایرانی که در بازار برای آن تقاضا نبود، حالا وارد بازار شده و برای آن تقاضا وجود دارد و از سویی برخی از تولیدکننده ها که کنار رفته بودند، بار دیگر به بازار کار بازگشتند و عرصه نمایشگاه ایران پلاست برای حضور بازار داخلی بسیار پررنگ می باشد .


در پایان این گزارش می افزاید : درست است بار دیگر دوازدهمین نمایشگاه ایران پلاست  97می رود ولی باز با سوغاتی ارزنده تر و پر بار تر برای سال جدید به کار خود ادامه خواهد داد .