03 شهریور 1398
RSS Yahoo Delicious
چهارشنبه, 18 مهر 1397 ساعت 12:27

آغاز تولید تجاری 13 گرید تجاری پلیمر تجاری پتروشیمی جم

به گزارش تعاون پلاست ؛ آغاز تولید ١٣ گرید جدید محصول پلیمری در پتروشیمی جم که انحصار تولید در آمریکا و ایتالیا را خواهد شکست.

امروز آغاز تولید ١٣ گرید جدید محصول پلیمری در پتروشیمی جم اعلام می شود. تولید ٥ گرید رتومولدینگ، بسته بندی و نوار آبیاری انحصار تولید در آمریکا و ایتالیا را خواهد شکست. تولید این گریدها برای نخستین بار در ایران و در پتروشیمی جم انجام شده است و این مجتمع سومین شرکت تولید کننده برخی از این گریدها در جهان است.

-     گرید MD-35504 پلی اتیلن با دانسیته متوسط برای کاربردهای روتومولدینگ طراحی شده و محصولات تولید شده با آن دارای خواص ESCR بالایی است. این گرید برای تولید مخازن آب و مواد شیمیایی استفاده می شود. همچنین این گرید برای تولید قطعات قالبگیری تزریقی مانند دربهای مخازن بسیار مناسب است.

-     گرید MD-3510 پلی اتیلن با دانسیته متوسط برای استفاده در ساخت نوارهای آبیاری قطره ای طراحی شده است. آبیاری مزارع با استفاده از نوارهای آبیاری قطره ای یکی از روشهای نوین آبیاری بوده و با استفاده از این روش صرفه جویی قابل ملاحظه ای در بخش آب کشاورزی ایجاد می شود.

-     گرید MD-3520 پلی اتیلن با دانسیته متوسط در ساخت نوارهای آبیاری قطره ای پلاک دار و بغل دوخت استفاده می شود. همچنین این گرید برای استفاده در فیلمهای چند لایه و ورقهای پلی اتیلنی کاربرد دارد.

-     گرید LL-235F6 پلی اتیلن سبک خطی در ساخت نوارهای آبیاری قطره ای، فیلمهای بسته بندی، فیلمهای چندلایه و فیلمهای کشاورزی استفاده می شود.

-     گرید  LL-235F7 پلی اتیلن سبک خطی برای تولید فیلم های پلی اتیلن و بسته بندی های لامینیت شده استفاده می شود. این گرید خواص سیلینگ، خواص نوری و استحکام مکانیکی بالایی دارد. همچنین از آن می توان در تولید فیلمهای چند لایه، فیلمهای کشاورزی و ... استفاده کرد.

-    گرید LL-HP-18XF5 پلی اتیلن گرید فیلم با استحکام مکانیکی بسیار بالا است که در کابردهایی مانند کیسه های سه لایه (مخصوص بسته بندی گرانول در پتروشیمی ها)، فیلمهای کشاورزی و بسته بندی های مواد غذایی و ... استفاده می شود. در ساختار این پلیمر از مونومرهای اتیلن، پروپیلن و 1- بوتن استفاده می شود و در کنار فرایند پذیری مناسب دارای چقرمگی و مقاومت پارگی بالایی بوده و همچنین سیلینگ مناسبی دارد.

-     گرید MD-38504 پلی اتیلن سبک خطی برای کاربردهای روتومولدینگ برای مخازن نگهداری آب و مواد شیمیایی طراحی شده است و محصولات تولید شده با آن دارای استحکام و پایداری ابعادی بالایی است.

-    گرید CC-52502 پلی اتیلن سنگین جهت استفاده در ساخت درب های بطریهای آب و نوشیدنی هایی مانند نوشابه، دوغ، دلستر و ... طراحی شده است. در طراحی این گرید علاوه بر خواص مکانیکی و ESCR بالا، ویژگی های اورگانولپتیک و عدم تاثیر روی خواص رنگ و بوی مواد آشامیدنی در نظر گرفته شده است.

-     گرید CC-52502SU پلی اتیلن سنگین در ساخت درب بطری نوشیدنی ها استفاده می شود. این گرید دارای فرایند پذیری مناسبی بوده و نفوذ ناپذیری آن در مقابل گازها بسیار بالاست.

-      گرید CC-52501 پلی اتیلن سنگین برای ساخت درب بطری نوشیدنی های گازدار  طراحی شده است و در فرایندهای قالبگیری فشاری و تزریقی قابل استفاده است. این گرید خواص اورگانولپتیک خوبی داشته و خواص مکانیکی و ESCR آن بالاست.

-    گرید HD-5000S پلی اتیلن سنگین برای تولید الیاف مونوفیلامنت استفاده می شود. الیاف تولید شده در ساخت تورهای ماهیگیری، طناب و ... استفاده می شود. این محصولات دارای استحکام بالایی بوده و فرایند پذیری مناسبی دارد.

-   گرید باک نیزگرید پلی اتیلن سنگین برای تولید باک خودرو طراحی شده است. این گرید فرایند پذیری مناسبی داشته و دارای خواص مکانیکی و  ESCR بالایی در تماس با سوخت خودرو بالاخص بنزین است. همچنین مقاومت ضربه باک های تولید شده بسیار بالاست و ایمنی بالایی در برابر ضربات وارده در تصادف را دارد.