27 دی 1398
RSS Yahoo Delicious
یکشنبه, 22 مهر 1397 ساعت 10:17

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس: بسته اتحادیه اروپا برای ادامه برجام پیش از ۱۳ آبان اعلام می‌شود

به گزارش تعاون پلاست ؛ حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه بازدیدهای این کمیته از تاسیسات هسته‌‌ای کشورمان مستمراً انجام می‌شود، گفت: تا زمانی که جمهوری اسلامی از برجام خارج نشده ارزیابی  از سایت‌های هسته‌ای را در دستور کار خود داریم.

دولت یازدهم، برجام را راه رسیدن به مدینه فاضله می‌دانست

وی با بیان اینکه گزارش پنجم و ششم درباره روند اجرای برجام ادغام و در غالب یک گزارش به هیئت رئیسه مجلس  ارسال شده  است، ادامه داد: هیئت‌رئیسه پارلمان باید این گزارش را در دستور کار هفتگی قوه مقننه قرار دهد تا در صحن علنی پارلمان قرائت شود.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: کمیته‌ هسته‌ای مجلس گزارش‌هایی شش ماهه بعدی خود را درباره روند اجرای برجام تهیه خواهد کرد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با اشاره به مذاکرات ایران و اروپا برای ادامه اجرای برجام، اضافه کرد: در‌ این باره یک جلسه نیز با برخی از سفرای کشورهای اروپایی در کمیسیون امنیت‌ ملی داشته‌ایم.

ذوالنوری با بیان اینکه اروپایی‌ها تقریباً به جمع‌بندی درباره اینکه در 13 آبان چه اقداماتی انجام دهند، رسیده‌اند، افزود: تصمیم‌گیری‌های در این زمینه بین ایران و اروپا انجام شده و بسته‌هایی نیز در نظر گرفته شده که قبل از 13 آبان که شروع تحریم‌های آمریکا ضد کشورمان است، اعلام خواهد شد.