29 شهریور 1398
RSS Yahoo Delicious
سه شنبه, 24 مهر 1397 ساعت 11:38

تعاونی ها بهترین متولی برای توزیع عادلانه محصولات هستند

به گزارش تعاون پلاست ؛ دبیر همایش تعاون ، اقتصاد مقاومتی و پتروشیمی گفت:دراین همایش سعی داریم تا با شناساندن این تعاونی ها و کارکرد آن ها ، انگیزه ای در سایر تولید کنندگان که عضو تعاونی ها نیستند ایجاد کنیم تا فرهنگ تعاونی در کشور گسترش پیدا کند.

 دبیر همایش تعاون ، اقتصاد مقاومتی و پتروشیمی گفت: محور اصلی همایش روز چهارشنبه 25/07/1397 درخصوص تولید و توسعه پایدار درحوزه صنایع پایین دستی پتروشیمی ارتباط تعاونی ها با این صنایع خواهد بود.

یعقوب رستمی   با بیان اینکه حمایت و تامین مالی منابع در صنعت پتروشیمی از دیگر اهداف برگزاری همایش تعاونف اقتصاد مقاومتی و پتروشیمی است  تصریح کرد: هدف از برگزاری این همایش شناساندن هر چه بهتر تعاونی های توزیعی درحوزه پتروشیمی که سهم 20 درصدی را در بازار سرمایه دراختیار دارند است.

وی با اشاره به اینکه تعاونی ها بهترین وسیله برای توزیع عادلانه محصولات هستند گفت: تعاونی ها میتوانند با حضور خود در بازار جلوی دلالان را بگیرند واجازه دهند مواد به دست مصرف کننده نهایی برسد چرا که اعضای تعاونی ها همگی از تولید کنندگان واقعی هستند.

رستمی اظهار داشت: به همین جهت نیاز واقعی جامعه هدف شناسایی می شود و تقاضای کاذب مانند گذشته به وجود نخواهد آمد،ضمن اینکه وقتی خرید ها به صورت تجمیعی صورت گیرد هم فروشنده که سازمان بورس است و هم خریدار به راحتی میتوانند مواد را بین اعضا و بر اساس نیاز آنها تقسیم کنند.

دبیر همایش تعاون ، اقتصاد مقاومتی و پتروشیمی گفت:دراین همایش سعی داریم تا با شناساندن این تعاونی ها و کارکرد آن ها ، انگیزه ای در سایر تولید کنندگان که عضو تعاونی ها نیستند ایجاد کنیم تا فرهنگ تعاونی در کشور گسترش پیدا کند.

 وی افزود: این همایش با حضور افرادی که درحوزه پتروشیمی تخصص دارند مانند یک جلسه آموزشی برای جامعه هدف است تا بتوانند بر اساس چارچوب وقوانینی که تعریف شده کار را پیش ببرند.

وی ادامه داد:افرادی که در این همایش به عنوان سخنران شرکت دارند همگی از بزرگان ومتخصصان صنعت پتروشیمی هستند و امیدواریم به واسطه آن ها جایگاه تعاونی ها بهتر به جامعه هدف شناسانده شود .

وی ضمن امیدواری از اینکه خروجی این همایش می تواند راهگشای بسیاری از مشکلاتی که تعاونی ها با آن دست و پنچه نرم میکنند باشد گفت:  تعاونی ها اگر بتوانند تمام ادارات مرتبط با حوزه فعالیت را با خود همراه کنند قطعا جایگاه بسیار خوبی را می توانند در آینده به دست آورند .

گفتنی است: قرار است همايش معرفی تعاونی های توزیعی و میزان بازار توزیع این تعاونی ها و  نقش تعاونی های توزیعی در اقتصاد مقاومتی و سطح صادرات معرفی تعاونی های توزیع در حوزه پترشيمي ۲۵ مهر ماه در سالن حافظ، مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شود.