27 دی 1398
RSS Yahoo Delicious
دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 14:50

بورس کالا با تعاونی ها تعامل سازنده ای ندارد

به گزارش تعاون پلاست ؛ نایب رییس انجمن همگن پلاستیک گفت: بورس کالا با تعاونی ها تعامل خوبی ندارد و قوانین خاصی را پیش روی آنها قرار داده و به صورت سلیقه ای عمل می کنند.

مهدی باستان فر، نایب رییس انجمن همگن پلاستیک، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص نقش تعاون در اقتصاد مقاومتی و احیای صنایع پایین دستی، اظهار کرد: یکی از محاسن عضویت در تعاونی افزایش قدرت چانه زنی با مقامات بالادست است.

وی افزود: تعاونی ها تجمیعی از واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ هستند که سرمایه های زیادی در آنها جذب شده است وبه صورت بالقوه می تواند فعالیت های مفیدی را در اقتصاد انجام دهند.

نایب رییس انجمن همگن پلاستیک گفت: دغدغه اصلی تعاونی ها تامین نیازهای واحدهای تحت پوشش آنهاست که مهمترین نیاز معطوف به تامین مواد اولیه می شود.

باستان فر ادامه داد: در صنایع پایین دستی خرید مواد اولیه از طریق بورس کالا انجام می گیرد که اخیرا بورس کالا با تعاونی ها تعامل خوبی ندارد و مشکلات و قوانین خاصی را پیش روی آنها قرار داده و به صورت سلیقه ای عمل می کنند.

وی بیان کرد: در بورس کالا بخشی با عنوان نظارت بر بازار وجود دارد که بدون مشورت با صنایع پایین دست، بررسی هایی را انجام می دهند و بخش نامه هایی به صورت دستوری اعمال می کنند که اصلی ترین مانع بر سر راه تولیدکنندگان برای خرید مواد اولیه محسوب می شود.

نایب رییس انجمن همگن پلاستیک با بیان اینکه در حال حاضر متاسفانه هیچ گونه حمایتی از اتحادیه ها صورت نمی گیرد، تصریح کرد: شرکت های سرمایه گذاری باید برای تامین مالی تعاونی ها همکاری های لازم را انجام دهند، چراکه واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه نیاز به نقدینگی دارند.