26 شهریور 1398
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 05 آبان 1397 ساعت 15:26

پتروشیمی بندرامام تمام ارز حاصل از صادرات را در شبکه نیما عرضه می کند

به گزارش تعاون پلاست ؛ شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام در پایان مهرماه سال جاری با صادرات انواع محصولات شیمیایی ، آروماتیکی ، گازی و پلیمری و با تولید بیش از سه میلیون تن انواع محصولات, موفق شد ۹۰ در صد از برنامه تولید را محقق نماید .

شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام در  پایان مهرماه  سال جاری با تولید بیش از ۳ میلیون تن انواع محصولات شیمیایی ، آروماتیک ، گازی و پلیمری یکی از نقش آفرینان اصلی  صنعت پتروشیمی کشور به شمار می آید و همچنین به  گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی این شرکت سهم ۹/۵ درصدی از کل صادرات پتروشیمی کشور را به خود اختصاص داده است.

پتروشیمی بندرامام تا کنون مطابق دستورالعمل های دریافتی از هلدینگ خلیج فارس و در راستای حمایت از اقتصاد ملی و در پیروی از بخشنامه های دولت ، تمام ارز حاصل از صادرات خود را در شبکه نیما به صرافی های مورد تائید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به فروش رسانده واز تاریخ 97/1/22 تا 97/5/16 با نرخ ۴۲۰۰ تومان و از 97/5/16 تاکنون با نرخ۷۵۰۰ تومان به فروش رسانده است.

شایان ذکر است شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام دارای شش شرکت تابعه است که شرکت های فراورش ، بسپاران و کیمیا و کارون شرکت های تولیدی این مجتمع محسوب می شوند که محصولات مختلفی را تولید و به بازارهای داخلی و خارج از کشور عرضه می نمایند.