27 دی 1398
RSS Yahoo Delicious
دوشنبه, 07 آبان 1397 ساعت 10:40

علی شالباف مدیر برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست: ۷۰ درصد از فضای نمایشگاه پر شد

به گزارش تعاون پلاست ؛ علی شالباف مدیر برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست در گفت و گو با ستاد خبری این نمایشگاه جزئیاتی از چگونگی برگزاری این نمایشگاه را ارائه کرد.

نمایشگاه اصفهان پلاست ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه سال جاری در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

علاقه مندان برای شرکت در این نمایشگاه می توانند با شماره تلفن ۲۲۲۴۰۰۱۱ (ده خط) خانم داداشی در ارتباط باشند.

بدون تردید از نگاه فعالان صنایع پلاستیک اصفهان پلاست بزرگترین نمایشگاه استانی صنعت پلاستیک و مهمترین آن است چه برنامه های برای اصفهان پلاست امسال دارید؟

نمایشگاه اصفهان پلاست که از جمله نمایشگاه‌های شناخته شده حوزه لاستیک، پلاستیک، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته در سطح کشور به شمار می‌رود، تاکنون دوره‌های موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشته و برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری هر چه منسجم‌تر آن در سال جاری با حضور شرکت‌های معتبر داخلی نیز انجام شده است. نمایشگاه «اصفهان پلاست» به عنوان نخستین نمایشگاه تخصصی لاستیک و پلاستیک کشور، از سال 1381 در شهر صنعتی اصفهان به صورت دو سالانه هدف‌گذاری شد. برگزاری نمایشگاه های تخصصی از این دست، آوردگاهی از دانش، تجربه و توانمندی بشمار می آید که توسعه و ایجاد همکاری های مشترک از دستاوردهای با ارزش آن خواهد بود و علاوه بر آن، تبادل دانش و تجربه برای اقشار مختلف مرتبط با این صنعت، اعم از تصمیم‌سازان، تصمیم‌گیران، تولیدکنندگان، دانشگاهیان و دیگر آحاد متخصص جامعه از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه بشمار می‌رود.

طی بیش از یک دهه برگزاری، این نمایشگاه به عنوان یک نمایشگاه منطقه‌ای و ملی جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده و اعتماد فعالان این صنعت برای مشارکت در اصفهان پلاست جلب شده و خوشبختانه نمایشگاه به جایگاه مناسبی رسیده است . با عنایت به سیاست‌های کلی کشور در سالجاری در راستای حمایت از کالای ایرانی رویکرد مشارکت کنندگان در این نمایشگاه و همچنین ستاد برگزاری نمایشگاه بیشتر ارائه تولیدات و توانمندی های داخلی است هرچند که ستاد برگزاری نمایشگاه بر اساس وظیفه ذاتی خود در خصوص اطلاع رسانی گسترده بین المللی نیز اقدامات لازم را صورت داده است.

برنامه های شما برای حضور حداکثری غرفه گذاران و بازدیدکنندگان در سال پیش رو چیست؟

امسال نیز همچون دوره های قبل تلاش حداکثری برای حضور مشارکت کنندگان مرتبط با گروه های کالایی اعلام شده و بازدید کنندگان متخصص از سراسر کشور صورت پذیرفته است .در این راستا ضمن اطلاع رسانی و جلسات مختلف با انجمن ها ، اتحادیه ها و تعاونی های مرتبط با موضوع نمایشگاه بمنظور استفاده از نقطه نظرات آنها بعنوان متولیان موضوع و حضور همه جانبه اعضای آنها اقدامات گسترده ای صورت پذیرفته است . همچنین از طریق مجلات و نشریات و پایگاه های اطلاع رسانی مرتبط نیز خبر رسانی جامعی برای فعالین صنعت انجام شده و در نظر است با توجه به گروهای کالایی معرفی شده بتوانیم شاهد حضور همه جانبه فعالین صنعت لاستیک، پلاستیک و ماشین آلات و تجهیزات وابسته باشیم.

بعد از برگزاری سالانه نمایشگاه اصفهان پلاست در دوره های ابتدایی برای عدم تداخل با ایران پلاست نمایشگاه را دو سالانه کردید چرا سال گذشته نمایشگاه برگزار نشد. آیا برگزاری سه سالانه نمایشگاه مدنظر شماست؟

علت عدم برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست در سال گذشته تصمیم گیری دست اندرکاران نمایشگاه بین المللی اصفهان مبنی بر انتقال محل برگزاری نمایشگاه اصفهان به محل دائمی در حال احداث بودکه بر اساس پیش بینی های آنها مقرر بود در نیمه دوم سال 1396 به بهره برداری برسد و مدنظر بود که نمایشگاه اصفهان پلاست بعنوان یکی از نمایشگا های شاخص تخصصی همزمان با افتتاح این سایت در محل جدید برگزار گردد و ما هم تلاشمان بر همین امر بود و لیکن متاسفانه این مهم میسر نگردید و ما هم بعنوان برگزار کننده نمایشگاه اصفهان پلاست مصلحت دیدیم به جهت عدم سرگردانی مشارکت کنندگان و پرهیز از بی نظمی در سال 1396 نمایشگاه را برگزار ننماییم تا تکلیف محل جدید نمایشگاه اصفهان مشخص شود که متاسفانه تا کنون نیز به بهره برداری نرسیده است ، ولیکن تصمیم بر، برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست بصورت دوسالانه است  و برنامه ای برای برگزاری سه سالانه آن نداریم .

بنا بر اطلاعات ما کار واگذاری غرفه ها از چندی پیش آغاز شده است. وضعیت استقبال شرکت ها به چه ترتیبی است؟

خوشبختانه بدلیل وجاهتی که نمایشگاه اصفهان پلاست پس از 14 سال بین فعالین صنعت پیدا کرده است، استقبال در این دوره از نمایشگاه نیز بسیار خوب بوده و با توجه به فرصت باقیمانده تا زمان برگزاری تاکنون بیش از 70% از فضای نمایشگاه واگذار گردیده که جا دارد از حسن اعتماد مشارکت کنندگان و فعالین صنعت صمیمانه تشکر نماییم.
یکی از محاسن اصفهان پلاست نسبت به باقی نمایشگاه های استانی حضور تعداد قابل توجهی غرفه گذار از استان اصفهان است که معمولا یکی از عوامل رونق نمایشگاه است. نمایشگاه داران استان های دیگر تلاش می کنند ۹۹ درصد فضای سالن های خود را به تهرانی ها بفروشند. برای جذب حداکثری غرفه گذاران اصفهان امسال هم برنامه ای دارید. بالاخره استان اصفهان یکی از قطب های صنعت پلاستیک در ایران است؟

مستحضر هستید استان اصفهان بعنوان کلان شهر صنعتی کشور دارای بیش از 9000 واحد تولیدی ، صنعتی در زمینه های مختلف می باشد که خوشبختانه در زمینه صنعت لاستیک و پلاستیک نیز تعداد قابل توجهی از فعالین این صنعت در زمینه ماشین سازی ، مواد اولیه ، محصولات نهایی در این استان می باشند و امسال نیز شاهد حضور قابل توجه این واحد ها در نمایشگاه اصفهان پلاست هستیم . همچنین با توجه به ارتباط با انجمن ها و اتحادیه های مرتبط استانی و اطلاع رسانی گسترده تلاش بر جذب بازدید کنندگان متخصص استانی و کشوری می باشد.

ساعت بازدید از نمایشگاه همان بعد از ظهر است. فلسفه برگزاری نمایشگاه های استانی در تایم عصر و شب چیست؟

پاسخ این سوال به آداب و فرهنگ بسیاری از مراکز استان ها بر می گردد که عادت به ساعت کاری صبح و بعد از ظهر دارند و حتما بین روز را برای استراحت کوتاه تعطیل می کنند بر خلاف تهران که بطور یکسره بسیاری از شرکت ها، فروشگاه ها و مجموعه ها بکار خود ادامه میدهند .براساس تجربه نمایشگاه ها در اصفهان و یا خیلی از شهرستان های دیگر بین ساعت 13 تا 17 از استقبال بسیار کمی از سوی بازدید کنندگان روبرو می گردد و درست در زمانی که قرار است نمایشگاه تعطیل گرددهمه برای بازدید (عصر ) مراجعه می نمایند و این امر باعث شده است که ساعت بازدید برای تمامی نمایشگاه هادر شهر اصفهان در طول سال از ساعت 15 تا 21 یا 22 در نظر گرفته شود.