29 مهر 1398
RSS Yahoo Delicious
سه شنبه, 07 خرداد 1398 ساعت 10:14

جزئیات برنامه جدید برای کاهش قیمت مسکن

به گزارش تعاون پلاست : جناب آقای سید احسن علوی نایب رئیس محترم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مالیات بر سود سرمایه راهکاری برای کاهش قیمت مسکن است، گفت: این طرح در کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون فرعی تصویب شده و در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون اصلی است.

 

به گزارش تعاون پلاست : ایشان اظهار داشتند، با توجه به سرمایه گذاری اکثریت جامعه در حوزه خودرو و مسکن، باید تدابیری جهت اخذ مالیات از افرادی که بیش از یک خانه دارند، اتخاذ شود.

لازم بذکر است : نایب رئیس کمیسیون عمران با ابراز اینکه طبق آمارهای بدست آمده، حدود ۳میلیون و ۴۰۰هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، ادامه داد: اگر این آپارتمان‌های خالی به بازار خرید و فروش و یا اجاره وارد شوند می‌تواند در کاهش قیمت مسکن و اجاره‌بها تاثیر موثری داشته باشد.

 

لازم بذکر است : جناب آقای علوی با اشاره به جلسه اخیر اعضای کمیسیون عمران با جناب آقای محمد اسلامی وزیر و معاونان وی که در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: در این جلسه درباره طرح مجلس درباره مالیات بر سود سرمایه نکاتی مطرح شد و با توجه به اینکه طرح مذکور ایراداتی دارد، پیشنهاد شد که دولت لایحه مالیات بر سود سرمایه را تهیه و تدوین کند و به سرعت به مجلس ارائه دهد.

 

لازم بذکر است : جناب آقای علوی با بیان اینکه با تصویب و اجرای مالیات بر عایدی سرمایه عملاً بازارهای مهم اقتصادی با ابزارهای مالیاتی ساماندهی می‌شود، تصریح کرد: این طرح در بسیاری از کشورهای توسعه یافته اجرا می‌شود.