29 مهر 1398
RSS Yahoo Delicious
یکشنبه, 12 خرداد 1398 ساعت 19:18

سقوط قیمت خودرو!!!

 

به گزارش تعاون پلاست :  با منتشر شدن خبر آزادی واردات خودروهای تمام برقی و تمام هیبریدی، آن‌قدر سر و صدا در بازار خودرو به وجود آمد، که حتی یکی دو روز از لحاظ قیمت بازار نزولی خودرو را شاهد بودیم و این در حالی است که واردات هر کالایی که در داخل کشور امکان تولید دارد، ممنوع است و خودرو نیز در زمره این کالاها قرار دارد.

 

لازم بذکر است : آن‌طور که روند قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد، خودروهای وارداتی به حدی افزایش قیمت داشته‌اند که قیمت‌هایی نزدیک به قیمت خانه پیدا کرده‌اند و اغلب با قیمت‌هایی میلیاردی در بازار به فروش می‌رسند. این در شرایطی است که عده‌ای از دلالان با ایجاد انتظار تورمی در این بازار، باعث شدند که قیمت‌ها روز به روز بالا رود.

 

به گزارش تعاون پلاست : نمایندگان مجلس در نشست علنی یک‌شنبه، ۲۹اردیبهشت امسال در جریان بررسی طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، با ماده ۴این  طرح موافقت کردند. در ماده (۴) آمده است: واردات خودروهای سواری تمام برقی – بنزینی (تمام هیبریدی) تا زمان تولید آنها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف است. دولت موظف است زمینه تولید داخل خودروهای مذکور را ظرف مدت پنج سال فراهم کند. هزینه‌های مالی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمدهای ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده (۳) این قانون تامین می‌شود.

 

لازم بذکر است : سخنگوی محترمکمیسیون اصل ۹۰متذکر می‌شود:‌ یکی از پیشنهادات دیگر ما در این طرح با توجه به مشکلات آلایندگی و زیست‌محیطی خصوصا در کلان شهرها این بوده که از واردات خودروهای هیبریدی حمایت شود و تعرفه واردات این خودرو ها مشابه سال گذشته باشد، وی همچنین با اشاره به معاف شدن خودروهای هیبریدی و تمام برقی از عوارض واردات براساس مصوبه مجلس تاکید می‌کند: این امر به ترغیب مردم برای مصرف این نوع خودروها کمک کند و باعث کاهش قیمت آن‌ها، رقابت‌پذیر کردن بازار، کاهش آلودگی و کاهش قیمت‌ها می‌شود و بازار را از حالت انحصاری بیرون می‌آورد.

 

به امید پیشرفت روز افزون صنعت خودرو کشور