29 مهر 1398
RSS Yahoo Delicious
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 13:50

تقویت صادرات پلاستیک اروپا

به گزارش تعاون پلاست :  به نظر میرسد بیانیه 10 مه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، مبنی بر اعمال 25 درصد تعرفه بیشتر بر بسیاری از کالاهای چینی، شامل تولیدات پتروشیمی، فرصت های تازه ای را برای صادرکنندگان پلاستیک اروپایی فراهم کرده است.

تا آنجا که مایک باسول، رئیس اجرایی شرکت بریتانیایی پلستریبیوشن و رئیس اسبق فدراسیون پلاستیک بریتانیا، می گوید: فروش به ایالات متحده می تواند افزایش یابد و البته با توجه به موانع تعرفه ای جدید و هزینه های مربوطه، این موضوع تا حد زیادی بستگی به محصول مورد مبادله و سودآوری آن خواهد داشت.

دونالد ترامپ به تازگی متعهد شد که نرخ تعرفه بر کالاهایی که ارزش تجارت سالانه آن ها با چین حدود 200 میلیارد دلار (معادل 179 میلیارد یورو) میباشد را از 10 درصد به 25 درصد افزایش دهد. وی همچنین از اعمال تعرفه های جدید بر 325 میلیارد دلار محصول چینی خبر داد. طرح پیشنهادی این موضوع از سوی مقامات در دست بررسی قرار دارد.

بر اساس داده های کمیسیون تجارت خارجی ایالات متحده، صنایع تجهیزات مخابراتی، بورد مدارهای کامپیوتری و واحد های پردازش از جمله سه گروه بزرگ هدف تعرفه های آمریکا به شمار می روند. انواع تولیدات پلاستیک در تمامی صنایع یادشده مورد استفاده هستند.