29 شهریور 1398
RSS Yahoo Delicious
شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 10:36

دومین جلسه دادگاه پرونده تخلفات پتروشیمی

به گزارش تعاون پلاست : دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد با استفاده از شرکت‌های غیرفعال تولیدی و شرکت‌های کاغذی برگزار شد.

در این جلسه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست اقدامات متهمان را تشریح کرد.

عباس حسینی گفت: متهمان ۳۰هزار و ۵۰۰تن سهمیه مواد تولیدی را در بازار آزاد به فروش رسانده‌اند.

برخی از این متهمان عبارتند از : محسن احمدی، سعید خندانی، فرزاد محبوبی آذریان، هادی آزادی، حمید صداقتی، وحید صابری انوار، حامد مقدم، کاظم حاجی ابوالقاسمی دولابی، ابوالفضل خرمی، رضا رهبر، مجتبی علی عسگری، سعید احمدی، فرشاد نجفی، شهرام پرپایی، عباس حاجی عمو، مجید ابراز و خانم نازیلا امیر کواسمی.

همچنین، بخش دیگر این پرونده به اتهامات اشخاص حقوقی اعم از شرکت‌های محبوب پلاست گیلان، درین پلاست صومعه، مبتکران جهان نایلون، کیما پلی استر قم، کوشا رنگدانه قم، الیاف گلریز قم، الیاف شکوهی، آریا صنعت آزالیا و تک جام خاورمیانه است.

اتهام اشخاص حقیقی و حقوقی در این پرونده، مشارکت در اخلال عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد است.

این سومین پرونده رسیدگی به تخلفات در پتروشیمی است.

اولین پرونده مربوط به تخلفات در شرکت بازرگانی پتروشیمی است که رسیدگی به آن از اسفندماه سال گذشته آغاز شد و تخلفات متهمان در سال‌های ۸۸تا ۹۲اتفاق افتاده است، این پرونده ۱۴متهم دارد و سه تن از متهمان خارج از کشور هستند.

در این پرونده، متهمان از محل فروش محصولات پتروشیمی به خریداران خارجی، پورسانت‌های کلان دریافت کرده اند.

 

پرونده‌های دوم و سوم که مربوط به تخلفات پتروشیمی در سال ۹۷و در حوزه تولید و عرضه این محصولات است از اواخر تیر امسال در حال رسیدگی است.